dureri in zona gambei

29-02-2012
darrina33
Nu este medic/terapeut
darrina33
Buna ziua. Am 38 ani, 68 kg, 1, 65 inaltime, F, in urma cu 4 luni am inceput sa am dureri/crampe in zona gambei posterioarem, respectiv laba picior stang, am fost la neurolog, unde am primit urmatorul tratamentGrimodin, Xefo rapid, injectabil, apoi tb, si recomandarea uneui RMN lombar, concluzii RMN:Mici prolapsuri L3, L4 cu atingeri radiculare L4 stanga, L5 bilateral. Mentionez ca in urma cu un an am facut si CT cervical:incipienta reactie osteofitica posterioara C3, C4, C5, osteofitoza incipienta anterioara C6-C7, coloana dorsala: incipienta reactie osteofitica anterioara D7-D12, coloana dorsala :osteofitoza incipienta anterioaraL1-L2, minora protruzie discala circumferentiala L4-L5, modificari artrozice interapofizare L3-L5, L4-L5, L5-S1.
Durerile persista in continuare in gamba posterior, palpa picior stang, mai mult de atat de 2 -3 saptamani am inceput sa am dureri costale(paraca ma strange in menghina).Va rog sa imi dati un sfat, un diasgnostic, un tratament, orice, numai sa nu mai am acele dureri. Va multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: