dupa rezectia apicala... umflatura catre ochi

22-11-2014
adryan87
Nu este medic/terapeut
adryan87
buna seara ieri am avut o rezectia apicala la 3 dinti.mi s-a spus de catre doamna doctor ca se va umfla si este normal.Asa a si fost a inceput sa se umfle insa astazi am adormit pe partea operata iar acum simt ca s-a dus umflatura catre ochi.Exista motive de ingrijorare?Mentionez ca tin din cand in cand comprese cu apa rece.Iar aseara dupa operatie nestiind daca este bine sau nu am si fumat.nu am dureri nu sangereaza insa inaintarea umflaturii catre ochi ma ingrijoreaza putin.As vrea sa stiu daca este motiv de ingrijorare sau nu, daca fumatul afecteaza si cat va dura umflatura.Mntionez ca doamna dr nu mi-a recomandat antibiotic am avut doar un pansament pus la buza de sus pe care l-am tinut pana dimineata.va multumesc
2 comentarii
0
23-11-2014, ora 09:33
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua! In functie de amploarea interventiei, se poate ca edemul ( umflatura ) sa fie extins spre ochi. Tineti comprese reci pe zona respectiva si stabiliti cu medicul dumneavoastra un control.
0
26-11-2014, ora 13:23
adryan87
Nu este medic/terapeut
adryan87
buna ziua s-a rezolvat am fost luni la control a zis doamne dr ca se prezinta bine maine trebuie sa merg sa imi scoata firele insa mai am o nelamurire daca se poate.operatia inca mai ustura si vad la baza dintelui o bobita formata care sangereaza daca o apas.este normal sa am usturimi?exista riscul de o alta infectie?cealalta taietura nu mai ustura.aceasta este chiar la dintele central.va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: