dupa operatia de apendicita | Forumul Medical ROmedic

dupa operatia de apendicita

04-02-2010
marcicv
Nu este medic/terapeut
marcicv
Dupa 2 saptamani de la operatia de apendicita, in jurul acesteia este carnea tare.Este normal?
6 comentarii
0
04-02-2010, ora 14:44
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pt. a repara problema cumparat-ti urmatoarele remedii homeopate (6 lei costa ub tub) de la o farmacie homeopata (nu au peste tot!) si ia-le in modul urmator (granulele se sug sub limba):
Calcarea fluorata CH7 o granula dimineata
Calendula CH7, o granula dupa amiaza (pe la 4-5) si seara (pe la 9)
Silicea CH9, o granula la fiecare 2 zile la pranz
Fa asta timp de 2-3 saptamani sau pana iti dispare.
0
04-02-2010, ora 14:45
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Operatia se va vindeca mult mai frumos si remediile de vor ajuta si la piele si oase si dinti
0
05-02-2010, ora 16:47
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Este si rosie, mai calda ca tegumentele mai indepartate de pe abdomen ? Ai firele scoase ? Te mai pansezi ? Plaga operatorie este prinsa complet ? Pansamentul este patat de scurgeri de la nivelul operatiei ?
0
08-02-2010, ora 11:56
marcicv
Nu este medic/terapeut
marcicv
va multumesc pentru raspunsuri, am fost la medicul chirurg si mi-a zis ca e normal pana se vindeca.
0
17-04-2013, ora 12:54
codroiu
Nu este medic/terapeut
codroiu
M-am oprat acu 2 saptamini de apenticita
si zilele astea am obeservat sa operatia sa umflat si este tare cand apesi este ceva grav sau asa va fi pana se vindeca
0
08-02-2015, ora 21:25
dag13
Nu este medic/terapeut
dag13
Buna seara ! Sunt operata de apendicita de trei saptamini si as dori sa stiu dupa cit timp am voie sa intretin relatii sexuale si de cind am voie sa depun efort, deoarece operatia decurge bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: