dupa contact sexual o serie de probleme

27-10-2014
florin221
Nu este medic/terapeut
florin221
A inceput acum un an si ceva (ianuarie 2013) cand am avut contact sexual oral ne protejat cu o femeie nu de cea mai buna speta, inca dupa actul sexual 1-2 ore aveam o senzatie ciudata ca de ameteala am zis ca mi se pare n-am dat inportanta, apoi doua 2 zile in drum spre munca mi s-a facut rau imi venea sa vomit, dupa cateva zile m-am simtit din ce in mai rau incat eram lipsit de putere nu aveam pofta de mancare si simteam ceva in gat(ganglionul de pe partea stanga care se umfla incet) am fost la un doctor cu simtomele de mai sus fara a sti de contact sexual mi-a dat un tratament care nu a functionat am facut si niste analie de sange insa totul a iesit normal, dupa cam doua saptamani mi-a mai trecut raul si am revenit cat de cat dar tot aveam dimineata stari de greata dureri de cap si ma simteam foarte slabit am tot continuat asa iar dupa cam 4 luni m-am trezit intr-o dimineata si pur si simplu nu puteam misca muschii fetei de pe partea stanga nici nu simteam gust pe jumate de limba nu puteam sa clipesc cu pleoapa stanga si vederea mi-a fost afectata la distanta vad incetosat(doamna doctora a si ca este din cauza curentului, o frigola dar eu am citit ca poate fi si din cauza ganglionilor umflati) bineinteles ca m-am speriat si am fost la un doctor ORL care mi-a dat un tratament(care nu a ajutat deloc) apoi am fost la mediucl de fam mi-a dat o trimitere la un spital la ORL (nu am mentionat de contactul sexual) am fost acolo m-a vazut un doctor mi-a prescris un tratament pt 2 saptamani erau 3 pastile pe care trebuia sa le iau, l-am urmat si mi-a trecut insa cu vederea a ramas la fel, si de atunci ma simt rau cu starile de ameteala, voma dureri de cap apoape in fiecare dimineata, daca depun efort fizic obosesc foarte repede si mi se face rau imi vine sa vars.
In februarie anul acesta am fost la o clinica pt o consultatie doamna mi-a dat sa fac analize de sange pt hiv, sifilis, exudat pt gat ca am ganglionul inflamat si crescut in volum in total cam 13 analize din care toate au iesit negative in acel moment m-am simti foarte usurat sa scap de tot stresul ala pe care l-am tinut un an de zile de nu ma lasa sa dorm sau sa mananc dar cu toate acestea starile de rau tot au ramas gatul este inflamat, pe urma la scurt timp am refacut analizele la synevo si un exudat mai detaliat dar toate negative, inca am ramas cu:

Dureri de cap zilnice
Flegma in gat permanenta de culoare alba
Daca depun efort obosesc foarte repede si imi vine sa vomit
Spasme musculare care le am cam de un an care s-au diminuat considerabil in intensitate
Starea de slabiciune fizica
Lipsa de concentrare, chiar si unele dificultati in exprimare

Nu mai stiu ce sa fac, daca ma puteti ajuta cumva sunt ochi si urechi
Multumesc!
O zi/seara buna!
1 comentarii
0
19-01-2015, ora 17:33
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Faceti un control oftalmologic pentru durerile de cap, starea de slabiciune, lipsa de concentrare.

Pentru gat, curatati limba de doua ori pe zi cu lingurita.
Faceti gargara cu apa calduta cu o lingurita de sare pentru a dezinfecta.
Luati pastile cu propolis de la farmacie, nu mancati, nu beti 2 ore.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.