dupa avort medicamentos cand pot lua anticonceptionale

24-02-2011
liviem
Nu este medic/terapeut
liviem
in urma cu o saptamana am facut o intrerupere medicamentoasa mai exact joi am luat primele 3 pastile iar sambata celelalte 3. intrebarea mea este la cat timp pot incepe sa iau ac? trebuie neaparat sa astept menstruatia.as vrea sa le incep cat mai repede posibil. am vazut pe forum ca dl doctor i-a zis unei doamne/d-soare ce facuse chiuretaj ca poate lua ac la o sapt dupa. se pot lua si in cazul unei inreruperi medicamentoase tot asa sau nu? va rog sa-mi raspundeti sa stiu daca desfac cutia:D
2 comentarii
0
25-02-2011, ora 00:09
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Din pacate, nu va pot da un raspuns calificat la aceasta intrebare: nici eu, nici colegii mei nu avem suficienta experienta cu avortul medicamentos. Cred ca cel mai bine este sa il intrabati pe medicul care v-a asistat la avort si care, probabi, v-a chemat la control in urmatoarele zile.
0
04-04-2011, ora 04:36
GouFFy
Nu este medic/terapeut
GouFFy
Dupa avort medicamentos, trebuie sa te prezinti la medic pentru o noua consultatie...abia atunci vei primii ac...!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Avortul medicamentos cu Mifepriston si Misoprostol
  • Avortul medicamentos cu Methotrexat si Misoprostol
  • Avortul medicamentos doar cu Misoprostol
  • Avortul medicamentos prin instalarea de agenti abortivi
  • Avortul medicamentos prin reducerea selectiva
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  •