dormicum sau imovane?

27-01-2009
illi
Nu este medic/terapeut
illi
Buna ziua, pe fondul unui stres foarte accentuat, incepand din 10.12.2008, am tulburari f mari de somn. La inceput, am incercat cu tratamente naturiste dar nu am reusit sa adorm deloc trei nopti consecutive. Foarte speriata, am apelat la medicul de familie, care mi-a prescris Stillnox. M-am simtit f rau de el a doua zi si din nou am apelat la medicul de familie. Urmatorul tratament prescris este cu Imovane, din care iau cate o jumatate de pastila seara, dar si cu acesta, ziua imi este f rau. Am privirea tulbure, nu ma pot concentra, nu mai pot conduce, la serviciu sunt o leguma. Daca iau doza mai mica, nu adorm. Am auzit ca Dormicum este mai slab. Nu stiu ce sa fac?
As vrea sa renunt la Somnifere, sunt fff speriata de dependenta. Va rog din suflet sa imi dati un sfat.
Imi doresc din suflet sa revin la o viata normala. Mentionez ca am 44 de ani.
2 comentarii
0
27-01-2009, ora 14:05
drweather
Identitate neconfirmată
drweather
Cu cit medicamentele sint mai noi, efectele adverse sint mai puternice.Ca si riscul de dependenta.Poate un banal diazepam seara sa aibe un efect mai bun.Avind in vedere virsta, e posibil sa se suprapuna si siptomele debutului menopauzei
0
27-01-2009, ora 14:22
illi
Nu este medic/terapeut
illi
Va multumesc pentru raspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.