doresc un sfat pentru a stii unde sa fac investigatiile necesare

12-06-2006
gabi_elena
Nu este medic/terapeut
gabi_elena
Din cand in cand (de vreo 3 ori pe an) simt o arsura pe picioare, adica senzatie ca ceva foarte fierbine curge sub piele, care alterneaza cu senzatie de rece. Tine vreo 3 saptamani, dupa care pielea incepe sa usture, ca si cum as fi oparită, si cu mancarimi dar la nivel de tesut, sub piele.
Toata aceasta nebunie incepe la nivelul talpii, unde simt ca si cum as sta cu picioarele desculte pe gheata. Apoi incep simtomele care le-am descris si aceste senzatii ajung pana la nivelul sanilor.
Cand am aceste senzatii, apa rece in contact cu pielea da durere, iar apa fierbine nu se simte, oricat de fiarta este.
Am facut unele investigatii dar nu mi s-a dat nici un tratament.
Scuze ca insist, si stiu ca pare a nebunie dar senzatiile incep sa fie din ce in ce mai acute, adica arsura este din ce in ce mai insuportabila.
Acest lucru a inceput in urma cu aprox.6 ani.
Mii de multumiri si scuze daca am fost prea vorbareata...
3 comentarii
0
14-07-2006, ora 00:00
drcodrina
Nu este medic/terapeut
drcodrina
Raspunsul, din pacate, vine destul de tirziu. As dori sa stiu ce investigatii ati facut. Dupa opinia mea trebuie sa fiti consultata de un medic internist care va poate recomanda investigarea sistemului circulator de la nivelul membrelor inferioare, eventual. colaborind cu un medic neurolog. Sa ne scrieti daca ati rezolvat.Sanatate
0
16-09-2006, ora 00:00
winsnow
Nu este medic/terapeut
winsnow
As dori un sfat de la dumneavoastra, sunt operata din 1984 cu gusa nodulara tiroidiana - dupa operatie nu am avut nici un fel de plangeri.
Incepand cu anul 2005 decembrie, am o problema mai neinteleasa de mine - nu stiu cauza.
Mi s-a rarit foarte tare parul, e ca si chelia la barbati, ma simt enorm de prost din cauza asta si am recurs la singura solutie vazuta de mine. la o peruca.
As vrea sa stiu este din cauza operatiei de tiroida sau are alte cauze? unde trebuie sa merg, imi este jena sa merg asa sa intreb si asa se uita CIUDAT - am ajuns sa fiu o ciudatenie pentru unii.
As dori sa im spuneti care e locul unde trebuie sa merg ca sa nu par o ciudatenie:(
0
18-09-2006, ora 00:00
gabi_elena
Nu este medic/terapeut
gabi_elena
Pentru inceput va multumuesc f.f.f mult pentru raspuns.
Am fost la un neurolog si mi s-a spus ca nu am nimic, doar ca sunt sechele de la o suparare sau o emotie puternica din trecut.
Am fost la un medic naturist unde mi s-a masurat biorezonanta si mi-a prescris mai multe medicamente naturiste.
Acum pot spune ca ma simt mai bine.
In continuare mi-am propus sa incerc sa ignor acele senzatii care nu au un raspuns medical, nu vreau sa ajung la varsta de aprox. 37 ani la un consult psihiatric. Incerc sa vad viata mai in roz.
Inca o dat multumesc mult si va doresc multa sanatate tuturor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.