doresc un sfat

12-08-2011
angela42
Nu este medic/terapeut
angela42
Va rog mult daca puteti sa-mi dati un sfat. Ma confrunt cu o problema pe care nu stiu cum s-o rezolv. Ma ia o stare de slabire insotita de dureri de oase. Am crezut ca poate fi de la glicemie, insa si daca glicemia mi-e buna imi apar aceleasi stari. Bolile care sunt sigura ca le am sunt: ulcer duodenal ( daca apas pe duoden intotdeauna ma doare), mai am o spondiliza cervicala, probleme de respiratie ( unii medici spun ca e astm, altii ca nu e, ca e rinita ). In analize imi ies marite eozonofilele, vsh, leucocitele (14), glicemia usor marita. As putea sa am asemenea simptome daca mi-e frig? Cateodata mi se intampla cand mi-e rece, alteori daca nu mananc, eu nu stiu ce sa mai cred si unde sa ma duc. Am 43 si nu pot sa muncesc, nu stiu cand ma iau acele crize, ori de slabire, ori de respiratie. VA ROG SA-MI DATI UN SFAT SI VA DORESC SANATATE MULTA!!!!
2 comentarii
0
12-08-2011, ora 23:27
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
Buna seara!
Eozinofile marite inseamna paraziti, VSH marit inseamna infectie in corp. Pentru ulcer duodenal trebuie regim special, sa aveti grija ce mancati. Iar pentru probleme de coloana, glicemie, tensiune, circulatie si multe-multe altele, mergeti la centrul CERAGEM - sedinte gratuite. Mare grija la paraziti, ei pot migra peste tot in corp si va fac multe necazuri. Pentru astm exista o analiza speciala, IGE seric..el va indica daca aveti sau nu astm. Puteti fi alergica la ceva si asta sa va faca sa va simtiti slabita.
Multa sanatate si mergeti la medic si la CERAGEM!
0
13-08-2011, ora 01:08
horhelita
Nu este medic/terapeut
horhelita
Buna. Asi dori si eu un sfat sau ceva de genul.prietenul meu a avut niste probleme la coloana in copilarie tot ce stiu ca avea nevoie de injecti in coloana pt regenerarea lichidului din maduva.problema e in felul urmator acum a aflat ca sa agravat problema doctori ii zic ca nu au ce sa ii faca da nimeni nu ii da un raspuns clar cica lichidul din coloana continua sa se usuce si se extinde iau dat cam un an 2 pana sa ajunga in scaun cu rotile apoi sa si moara da nimeni nu zice concret ce se intampla tot ce vreau sa stiu e ce boli se manifesta in felul acesta sa stiu ce sa caut poate exista cv cu ce il pot ajuta.imi pare rau ca nu pot oferi mai multe informati despre dar nici eu nu stiu...multumesc pentru tot anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.