dop ureche

09-04-2015
alexia.ruthi
Nu este medic/terapeut
alexia.ruthi
Buna ziua. Acum 7 zile am tras curent la urechi. Si m-am racit. Am luat tratamnetul prescris de doctor. Mi -a trecut. Insa urechea dreapta mi -a ramas infundata. Am folosit picaturi otocalm si de atunci a ramas infundata. Doar cand casc se desfunda un pic. Nu am dureri. Ce pot face? Credeti ca ar fi un dop de ceara?
5 comentarii
0
09-04-2015, ora 18:21
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
daca mergeai.. corect.. sa tratezi durere de ureche la ORL
aflai si daca este do si cum se trateaza corect o otita
acum nimeni nu poate sa faca diferenta dintre un dop de cerumen si o otita seroasa ca si complicatie dupa otita acuta
mergi maine la ORL..poate mai gasesti pe cineva de dimineata
daca NU gasesti
NU umbli in ureche cu betisoare sau picaturi
doar incalzesti urechea cu aer cald de la uscatorul de par sau cu saculete cu sare sau perna electrica, desfunzi bine nasul cu picaturi...
0
09-04-2015, ora 19:46
alexia.ruthi
Nu este medic/terapeut
alexia.ruthi
Am umblat cu betisoare inainte pt ca nu am stiut acuma sa mai desfundat credeti ca se poate agrava? Sau daca pun saculet cu sare imi trece va multumesc
0
10-04-2015, ora 11:08
alexia.ruthi
Nu este medic/terapeut
alexia.ruthi
Am fost astazi la Orl si mi -a scos din ambele urechi dopuri de ceara. Ma dor urechile. Exista vre-un risc in urma aceasta? Sau ii normal sa ma doara?
0
13-04-2015, ora 10:51
alexia.ruthi
Nu este medic/terapeut
alexia.ruthi
Buna ziua va scriu iar, va rog sa imi dati un raspuns daca puteti. Mi -a ramas durere in urechea stanga. De cand mi-a scos dopul. Nu ma doare tare da ma deranjeaza. Daca pun picaturi trece un timp. Credeti ca am ramas cu o sesibilitate? Sau poate fi timpanul perforat?
0
14-04-2015, ora 21:09
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ai citit pe forum cum trebue sa incalzesti urechea si cum trebuie uscata in interior cu uscatorul de par???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Urechi înfundate
  •