doctorii nu gasesc nimic

12-12-2010
dalv
Nu este medic/terapeut
dalv
Buna ziua.De cam 5 ani am o durere in partea dreapta jos(de la penis 5 cm in sus si inca 5 in dreapta) - durere care vine si pleaca si care in ultimul timp (de 1 an si ceva) se lasa si in piciorul drept. Parerea mea este ca se trage de la ridicat. De atunci - acum 6 ani in urma am inceput sa o simt.Nu apare nici o unflatura, nimic. Poate sa fie si o saptamana - doua cand nu apare. Daca saunt obosit, stresat, atunci apare la sigur. Am facut tot felul de controale - scanari abdominale (cica sa vada organele interne), si teste cu camera sa verifice apendixul si stomacul.Nu au gasit nimic cica. Nu stiu ce sa mai cred pur si simplu. Stau in 65 KG de acum 10 ani in urma, poate usor in sus de la 63. Din pacate nu este si singura problema.
De 3 ani in urma tot imi apar bube sub limba din cand in cand, iar pe partile laterale ale limbei imi apar niste unflaturi cidate. la fel doctorii nu stiu. Si mai nou de vre-o 3 luni mi-au depistat si sange foarte slab in urina - nevizibil cu ochiul liber. Am facut scanari pentru rinichi. si din nou alte scanari pentru partea abdominala. Totul OK.La baie cand merg, la scaun imi apare sange pe hartie - la scaun, dar nu tot timpul. Nu stiu, este tare dubios. Am facut si analize in Romania - toate si nu au gasit nimic. Mi-au detectat si ei sange in scaun doar - putin. La urina nu am facut atunci. As aprecia mult un sfat referitor la bubele sub limba si durerea in dreapta. Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.