doamna dr.BALCAN ANISOARA

24-09-2009
diannna
Nu este medic/terapeut
diannna
multumesc ca ati raspuns la intrebarea mea!am inteles ce trebuie sa fac, doar ca as mai dori sa-mi raspundeti la 2 intrebari, si consider ca sunt lamurita cu aceste pastile!una dintre intrebari ar fi:daca renunt la tratamentul de lua aceasta si incep din nou sa administrez pastilele din prima zi de ciclu, pot sa am contact sexual fara probleme chiar daca am intrerupt luna acesta tratamentul?si cea de a doua.in ultima saptamana din tratament, fara administrarea pastilelor trebuie sa ma protejez folosind alte metode contraceptive?multumesc pentru ajutor!o zi buna va doresc!
3 comentarii
0
24-09-2009, ora 16:02
andruskame
Nu este medic/terapeut
andruskame
buna ziua!
0
24-09-2009, ora 19:40
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Din momentul in care intrerupi pilulele trebuie sa te protejezi cu prezervativ pana la ciclul urmator cand vei incepe o noua folie.In perioada de pauza de 7 zile dintre doua folii nu ai nevoie de protectie suplimentara, nu vei ramane insarcinata.Numai bine!
0
30-09-2011, ora 00:20
luminita41
Nu este medic/terapeut
luminita41
buna earaam si eu o mare problema in 31 iunie am fc sex cu barbatul si pe 1iulie mia venit ciclude fapt aveam cv semne din 31 in sfirsit totusi cu frica dupa7 zile am mers la un ginecolog iam spus situatia ma consultat sia zs ca probleme nu sant siam fc un test care a iesitnegativ atunci.iulie august mia venit ciclu cat de catbinisor dar acum on septembrie mia venit de2ori nustiu de ce dupa o sapt miavenitiar si nici numi vine tare dar nici nu sta sant tot murdara sa spun asa si e de culoare deschisa rozie ce sa fie credeti ca as putea fi gravida simptome nu am greturi ameteli sant l fel ca inainte sa fie cv dereglare hormonala..?
mi sa mai intamplat asa in inuarie dar unimiavenit mult mam speriat am fost la control si a zs v de endometrioza mia dat cv tratamen simia trecu.sa ielte probleme dar ce seputea intampla in 3 luni ca doctorul mia zs ca sant bine uterul e curat.barbatul nui u mine ce proleme ar putea fi am 43 de ani si doi copii mari de menopauza nst daca ar fi vorba e prea repede
am si o hernie inghinala saimi apesepe ceva sam deregleze ceva?
afc in iunie colonospie si nu mia iesit numai colon iritabil dar mia zs ca se mai poate prinde colonul in hernie sa se stranguleze sa nu ridic si sa port burtiera pina ma operez
va rog sami dati un raspuns ca sant foarte stresata sa nu fiu cumva gravida ca in tara nu merg numai in decembrie... va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul