dispnee

20-05-2011
andrea.loredana
Nu este medic/terapeut
andrea.loredana
Aseara am avut o criza de dispnee. A inceput cu o durere puternica in partea stanga sub torace, apoi nu mai puteam respira, ma simteam ametita, cu senzatie de lesin (probabi din cauza ca nu se oxigena creierul).
Mentionez ca am mai avut crize dar nu atat de puternice si care sa tina aproximativ 2 minute.
In ultima perioada sunt foarte solicitata si stresata. In ultimele zile, cand ma stresez mai tare, simt intepaturi puternice in zona inimii, imi amorteste bratul cu mana dreapta si se finalizeaza cu dispnee.
Mi se intampla des sa imi amorteasca memberele sau degetele din senin (de exemplu cand merg).
Acum 2 saptamini nu imi puteam misca deloc degetul aratator de la mana dreapta timp de 2 zile. Acum nu pot sta deloc cu mainile in apa rece ma dor foarte tare.
Oare ce poate fi?
cateodata ma gandesc ca totul este in creierul meu si mi se pare... daca ma duc la doctor imi spune ca sunt perfect sanatoase si doar exagerez eu. precizez ca trec printr-o perioada foarte grea cu multe probleme, iar stioma fata de mine scade din ce in ce mai mult.
stiu ca ar trebui sa imi fac analize, dar nu am posibilitatea financiara...
sunt studenta, am 22 ani 1, 53m 46 kg.
2 comentarii
0
20-05-2011, ora 18:46
dinno4949
Nu este medic/terapeut
dinno4949
Sindromul tau este de stres.Cauta metode naturiste, nu neurologice. Terapia Bowen e una dintre ele.
0
20-05-2011, ora 20:30
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Multumim dinno,
pt.toate precizarile tale.
Chiar sunt binevenite.

Cele bune,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici