disperat.. cum fac ceva stau jos ca obosesc si ma maninca tot corpul

07-09-2008
macko
Nu este medic/terapeut
macko
Buna ma numesc zoltan am 38 de ani si sunt din oradea nu stiu ce se intimpla cu mine am ajuns ca nu pot lucra din cauza oboselii cum fac ceva stau jos ca obosesc si ma maninca tot corpul ca imi vine sa dau pielea jos de pe mine incontinu sunt stresat sunt nervos nu vorbesc cu nimeni mi frica sa ma duc intre oameni tot in casa stau nici cu familia nu prea vorbesc asta deja de 8 luni de zile si din cauza asta sa dus nevasta in strainatate sa lucreze ca dintrun salar nu putem trai si astai din vina mea si tot ma gindesc la prostii sa ma sinucid numa mi frica sa fac si mi frica sa ma duc si la doctor imi merge burta am 7-8 scaune zilnic nu am pofta de mincare cum am avut inainte si ma doare capu si viata sexuala nu fac ca ma nervez dar am sensatia ca ma trag la fete tinere mi frica tare ce se intimpla si picioarele nu ma doare numa nu am putere in ele ma simt vinovat si nu mai rezist stresul asta si nervul si ca nu stiu ce se intimpla ma nebuneste deja lovesc capul cu pumni sparg in casa lucruri daca suna numai telefonul deja mi frica si tot tremur de orice ce sa fac?
4 comentarii
0
08-09-2008, ora 00:00
szocsemese
Nu este medic/terapeut
szocsemese
szia, irhatok magyarul?Lattam a leveled es nekem az a velemenyem hogy az egesz ideg alapon van.Talalj valamit ami egy kis biztonsagot nyujt neked es abbol taplalkozz.Meg kell nyugodnod mert maskepp nem fog menni.Foltetlenul doktorhoz kell fordulnod.A faradtsag oka lehet cukorbetegseg is.Hogy ha szeretnel valakivel beszelgetni irj.ne is gondolj ongyilkossagra, amibe tudok segittek.Emese
0
09-09-2008, ora 00:00
macko
Nu este medic/terapeut
macko
szia koszi a bisztato szavakat de ezelott majdnem egy evvel voltam korhazba a hasmenes miatt es ott megcsinaltak az analiziseket de cukor betegseget nem volt cssinaltak ilyen endro kezelest es ott talatak a majon meg a vastagbelen valami gumot amit el is tavolitottak de talan a korhazi kezeles utan mar nem ment a hasam egy honapig aztan megint elkezdett es jott ram ez a fardsag hogy ki maradtam a munka helyrol is mert ahogy egy kicsit mozgok mar le kell uljek mert a labaim nem birjak es innen kezdodott az egesz tiszta ideg vagyok stresszes nem merek ki menni emberek kozze felek mindentol hibaztatom magam hogy a felesegem en miattam ment kulfoldre dolgozni hogy meg tudjunk elni es mar odajutottam hogy ez a tetlenseg az ongyilkossag gondolatahoz vezet ez a ideg probelma meg a felenkseg mar gyerekortol megvan de mivel sok csaladi problema volt szuleim szetmentek apam inni kezdet es sok vita nem volt kitol segitseget kerjek es ugylatom most mar nagyon ki jott rajtam hogy meg a sajat csaladommal se merek mar beszelni mert felek mindentol es nem merek orvoshoz se menni mivel mar egy eve voltam es akkor is nagy nehezen mentem el de mar a gondolattol felek es akkor elkap a hasmenes fejfajas ideg reszketek szoval nem tudom mi tevo legyek az ilyen nem ferfi aki nem tartsa el a csaladjat ha kimegyek esetleg a piacig vasarolni egy kilo paradicsomert 2 orat forgolodok mig oda merek menni az eladohoz hogy megvegyem es akkor elkap egy viszketegseg az egesz testemen hogy az egesz uton vakarozok szoval nem tudom mi tortenik de velem de nem tudok mar gondolkozni se dontes keptelen vagyok utom a fejem okollel es a sexualis eletem is romokba valahogy kezdek masfele hajolni inkabb a fiaatalabb csajok erdekelnek es lehet hogy ezt nem egy nonek kene elmondjam de van felesegem es inkabb masztizok meg ehhez hasonlo dolgokat csinalok ide is csak azrt merek irni mert itt nem lat senki szoval kivagyok
0
10-09-2008, ora 00:00
szocsemese
Nu este medic/terapeut
szocsemese
szia, most mar jobban meg tudlak erteni.En tenyleg szeretnek segiteni neked, az elso dolog amit tenned kell legy eros, ne add fel.Probald le zarni a multat.nem a multbol kell taplalkozni, tudom hogy nehez lesz de en segiteni fogok, Maris nem vagy egyedul.van valakid aki majd megert es meghallgat.Legyen onbizalmad, probald az eletedet egy jo utra teriteni.nyugodj meg, minden jora fordul.mindenkinek van nehez idoszaka az eleteben de at kell tenni megunkat rajta, nem vagyunk tokeletesek, tevedni emberi dolog.varom leveled abban a remenyben hogy tudok segiteni, addig is jo legyel es ne gondolj a multra.
0
16-10-2008, ora 00:00
offline
Nu este medic/terapeut
offline
salve,

daca szocsemse a intzeles apelul disperat in limba romana, de ce a raspuns in ' ce-o fi asta' ?
de ce nu a fost redactat initial mesajul in acest dialect?
sau de ce nu a fost postat pe un site unde domeniul nu era.RO. ?

multzumesc frumos.
nu am nevoie sa imi raspunda cineva, doar simtzeam nevoia sa afirm aceste intrebari!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: