disonfort abdominal ce sa fie

29-01-2010
deakianos
Nu este medic/terapeut
deakianos
am fost diagnosticat cu fisura anala sio angiodisplazie colon transversal mi sa extirpat un polip sigmoidal necancerosdar.am ramas cu acel incomfort abdominal cu senzatie de defecatie incompleta si durere abdomen parte inferiora {egal crampe si senzatie de balonare |} durere care dupa servirea mesei parca se accentueaza si inepe cu o miscare anormala a intestinelor si o durere de tip crampa care e uneori mai acuta si alteori mai domoale.Am facut un ecograf abdominal care na gasit nimic anormal doar mult gaz in colon_am fost la un urolog totul ok analize de singe toate bune
ce pot sa mai fac ce cale sa urmez sa fie ceva in legatura cu colonul ? durerea vine de jos in sus si e mai accentuata in zona periana?Sa fi omis ceva la colonoscopie?sa fie ceva la intestine?ce analize sa mai urmez?
2 comentarii
0
31-01-2010, ora 15:57
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Un tranzit baritat nu ai facut? Sau o irigografie ? Ar trebui sa continui investigatiile si sa faci prima data o irigografie.E mult mai clara decat colonoscopia.
0
28-05-2012, ora 14:44
veronica23
Nu este medic/terapeut
veronica23
eco abdominal sup+inferior simplu..eco abd sup+inf si structuri superficiale.exista vreo diferenta???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.