disfunctie erectila

14-10-2009
hunter
Nu este medic/terapeut
hunter
Salutare! Am si eu o problema si as vrea sa ma lamureasca si pe mine cineva daca se poate ca medicii nu au reusit inca. Am 25 ani si am o problema cu erectia. Cand trebuie sa apara nu apare mai exact. Am facut pe la varsta de 6 ani o operatie de hernie inghinala. Nimic deosebit ca din cate imi aduc aminte nu am avut probleme, doar ca testiculul stang este putin mai mic si mai sus decat celalalt dar nu este o regula din cate stiu. Am fost la un control in craiova la un doctor endocrinolog- sexolog si am inceput un tratament cu pote mix, entran, ego, etc destul de scumpe chiar. Nu sa cunoscut nici o diferenta. Am fost din nou si vazand ca am un testicul mai mic mia recomandat si o injectie cu testosteron din cate am inteles ( Nebido). Acelasi lucru, nici un rezultat favorabil. Singurul tratament la care am reactionat a fost maratonul cu care nu am prb cateva zile. Acesta actioneaza in momentul in care esti excitat. Dar ce folos daca revin la starea initiala dupa ce isi face efectul? Am mai fost la o clinica si mi sa spus ca este ceva psihogen lucru pe care nu il cred. Nu sunt o pers timida si am o rel stabila cu o fata care ma intelege si nu vad cum ma poate afecta psihic. E normal ca te afecteaza la un moment dat cand stii ca ai aceasta problema. Este inevitabil. Precizez ca nu mi sa facut nici o analiza la sange ci doar la vasele de sange pentru ca sunt fumator.O problema ar mai fi ca nici nu am apetit sexual prea bun. Vreau sa stiu si eu ce imi lipseste mie in oranism din moment ce maratonul imi substituie aceasta lipsa. Ce analize trebuie sa fac? Unde sa ma mai duc?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.