dintiii pusi

19-08-2012
aurora barbu
Nu este medic/terapeut
aurora barbu
buna ziua cine poate sa ma ajute acum o luna mi-am pus dintii si dupa citeva zile am obs ca doi dintii nu sin lipitii cum trebuie...adica intre gingie si dinte e o distanta mare..unde intra si resturii de mincare.am vb cu dentistul si o zis ca o sa se lase cu timpu dar eu nu cred.am dat si o gramada de bani si nici nu stiu daca mai pot sa fac ceva sa am o dantura normala
daca cineva a mai fost in situatia mea sa ma ajute cu un sfat.va rog
2 comentarii
0
19-08-2012, ora 23:08
Dr. Nitu Andreea-Diana
Chirurgie dento-alveolara, Bucuresti
Dr. Nitu Andreea-Diana
probabil este necesara refacerea lucrarii. in mod normal intre marginea coroanelor puse si dintele dvs nu trebuie sa existe discontiunuitati si spatii retentive. mai mult, limita coroanelor se face imediat sub gingie in zonele vizibile astfel incat sa nu fie perceputa aceasta margine.
0
19-08-2012, ora 23:14
aurora barbu
Nu este medic/terapeut
aurora barbu
multumesc mult pt raspun s nu inteleg prea bine dar vreau sa spun ca daca ar lua jos coroana dentara si sa-r lipi din nou ar putea fi mai bine?
adica nu s-ar vedea spatiu liber dintre dinte si gingie? va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: dintele fals