dinti mari...ajutor!!

12-06-2010
rosu denisa
Nu este medic/terapeut
rosu denisa
buna ziua.am si eu o problema in care sper sa ma ajute cineva. acum o luna am decis sa imi fac si eu dantura de sus...dar dupa indelungi probe si amprente mi-a venit in sfarsit suportul pe care vor fi turnati dintii mei, mi-au placut f mult cand cand am vazut cum vor arata dintii. Acum trei zile mi-au sosit si dintii din acrilat, sunt 11 dinti partea de sus, culoarea imi place, dar cand dentistul i-a fixat m-a intrebat daca sa ii puna provizoriu su definitiv, iau eu am spus definitiv, acum problema mea este ca sunt foarte mari, si mi-a fost jena sa ii spun, inainte cand zambeam se vedeau jumatate din dintii de sus si jumatate din dintii de jos, acum se vad oricat as rade dintii de sus, sunt foarte lungi, va rog ajutati-ma se mai poate face ceva? Poate sa ii faca mai mici (scurti) din moment ce i-a cimentat? va rog sa ma ajutati...va multumesc mult
2 comentarii
0
12-06-2010, ora 11:29
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
trebuie sa faca alta lucrare cred..dar nu inteleg de ce ia facut mari...stiam ca-i face ca cei pe care iai avut.inseamna ca e greseala lor..la mulaj...mergi la dr inapoi...
0
13-06-2010, ora 17:41
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
Daca au fost cimentati definitiv, problema dvs se mai poate rezolva doar prin indepartarea (taierea) lucrarii si refacerea ei la dimensiuni corespunzatoare.
Probleme la vorbire (fonatie) nu aveti?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul