dinti care se macina in interior si se sparg!

30-04-2011
elluttzza
Nu este medic/terapeut
elluttzza
buna ziua.. ma confrunt cu o mare problema.. mi se macina dintii in interior..apoi se sparg in bucati maricele.. mentionez ca smaltul este atacat doar langa gingie..de acolo pleaca toate problemele.. la inceput imi aparea o pata usor galbuie langa gingie..dupa care dintele capata o culoare cenusie din interior. si in aproximativ un an..am ajuns sa am aceasta problema la toti dintii..am doar 20 de ani..cat despre igiena, nu se poate pune problema.. in ultima sptamana mi s'au spart 2 dinti.. mai exact cei care urmeaza dupa canini ( imi cer scuze..nu stiu exact cum se numesc).. astept un raspuns. va multumesc anticipat!o zi buna
2 comentarii
0
02-05-2011, ora 09:38
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
Igiena poate ca este buna, dar s-ar putea ca alimentatia sa fie problema dvs. Nu se poate exclude nici o anomalie genetica..Cel mai bine ar fi sa va duceti la un cabinet de specialitate si sa gasiti cauza si rezolvarea cazului dvs. O zi buna!
0
02-05-2011, ora 10:34
elluttzza
Nu este medic/terapeut
elluttzza
multumesc mult.. o sa urmez sfatul dumneavoastra.. o zi buna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cariile dentare
  • Eroziunea dinților
  • Urgentele dentare - primul ajutor
  • Periuța de dinți manuală
  • Albirea dinților acasă
  • Băuturile răcoritoare, asociate cu eroziunea dentară
  • Obiceiuri care afectează dantura
  • Dinții antimicrobieni printați 3D
  • Acizii din băuturile fără zahăr pot eroda smalțul
  •