dinte lapte rupt

16-08-2010
madyb
Nu este medic/terapeut
madyb
buna seara...baietelul meu de 3 ani a cazut azi de pe bicicleta si si-a spart gingia, a avut nevoie de 3 copci iar un incisiv central se clatina...medicul de la urgenta a zis ca dintele se va suda cam intr-o luna...ce parere aveti?vreau sa merg si la un stomatolog, chiar si radiografie dar astept sa se ma desumfle buza si sa fie un pic mai cooperant!
3 comentarii
0
17-08-2010, ora 00:15
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
ceea ce vi s-a spus este in regula...faceti o radiografie peste vreo luna si intre timp, trebuie supravegheata orice modificare.
0
19-08-2010, ora 22:20
madyb
Nu este medic/terapeut
madyb
Multumesc mult de raspuns!Azi am fost si i-am facut o radiografie, iar doctorul a zis ca e radacina fracturata, si ca dintele trebuie scos...l-am intrebat daca poate sa stea asa fara dinte, daca celalalt definitiv va iesi bine si a zis ca da, ca nu e nici o problema.ce credeti?ce ar trebuie sa facem?
0
20-08-2010, ora 00:35
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
sa i se puna un mentinator de spatiu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul