digestiv

21-02-2011
fbocea
Nu este medic/terapeut
fbocea
Buna ma numesc mihaela am 38 de ani de 1an si jumatate am dureri de colon, durere in partea dreapta jos, durerile sunt permanentesi foarte severe nu stiu care este cauza am facut analize, colonoscopie, , radiografie cu bariu, ecografie si nu mi-a iesit nimic.NU AM POFTA DE MANCARE UNEORI GREATA, AM SENZATIE DE FRIG APROAPE TOT TIMPU AM SLABIT VREO 6KG, AM MULTE GAZE.DIMINEATA CAND MA TREZESC TREBUIE SA MA DUC IMEDIAT LA WC APOI RAMAN TOATA ZIUA CU O SENZATIE CA SI CUM NU AM FOST, NU CONTEZA CE MANANC DURERILE SUNT LA FEL SI PERMANENTE, SIMT CA SI CUM ASI AVEA CEVA IN COLON OSENZATIE NEPLACUTA NU IES CU SANGE AFARA IES IN FIECARE ZI DE DOUA ORI DIMINETA.VA ROG DACA PUTETI SA-MI DATI UN RASPUNS NUMAI STIU CE SA MAI FAC.VA MULTUMESC
2 comentarii
0
22-02-2011, ora 00:16
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ar fi foarte util sa mai faci niste analize pentru depistarea intolerantelor alimentare, de genul lactoza, fructoza. Se fac rar la noi in tara, medicii nu prea recomanda si poti sa te topesti pe picioare si solutia sa fie simpla. incearca macar o saptamana sa nu mananci lactate deloc, sa elimini orice legume, fructe crude, orice condimentat. Pentru depistare intoleranta la gluten ai facut? Diagnosticul de sindrom de colon iritabil de ex e asa dat pentru ca nu se gaseste acea cauza punctuala... Pentru orice sugestie in acest sens poti da mesaj aici sau privat, cu drag iti spun ce mai stiu.
0
22-02-2011, ora 07:52
fbocea
Nu este medic/terapeut
fbocea
VA MULTUMESC PENTRU RASPUNS.MENTIONEZ CA NU PREA CONSUM LACTATE SI FRUCTE DE O LUNA NU MAI BEAU NICI CAFEA IN SCHIMB FUMEZ 5, 6 TIGARI PE ZI ANALIZELE NU LE-AM FACUT IN TARA SI IN STRAINATATE ACOLO STAU MOMENTAN NOPTEA NU AM DURERI NUMAI ZIUA, AM DURERI FOARTE TARE E CA SI CUM AM CEVA IN NUNTRU IN COLON SI NU SE ELIMINA ASTA VARA AM FACUT UN TRATAMENT PENTRU HELICOBACTER CU ANTIBIOTICE DAR NU MA LASAT DUREREA ACUM MI A PRESCRIS O RADIOGRAFIE CU SCANER SUNR OPERATA DE EXTRAUTERINA DE 15 ANI DE CATIVA ANI NU AM CICLU, MI-AM FACUT TOATE ANALIZELE GINECOLGICE SI NU AM NIMIC NU STIU CARE POATE FI CAUZA MAM SATURAT SA AM ACEEASI DURERE IN FIECARE ZI.VA MULTUMESC
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici