ma simt f. obosit, senzatii de voma, diaree cand si cand, ameteli, dureri sub coasta dreapta

26-04-2009
dennis_2008
Nu este medic/terapeut
dennis_2008
am si eu o problema de aproape 1 an de zile. am 29 de ani si trec printro perioada f. delicata.ma simt f. obosit, senzatii de voma, diaree cand si cand, ameteli dureri sub coasta dreapta dar nu frecvente, dureru in capul stomacului cand si cand, prin burta tot timpul imi bolboresesc matele si am slabit cam 20 kg. intr-un an de zile, asa o duc de un an trei zile sunt bine dupa acea cu simtomele astea o duc 4-5 zile si iar din nou tot asa.si mai simt cate o data ceva in gat si nu merge in jos nicicum si atunci ma simt f. rau incep senazatiile de voma dar fara varsaturi si imi taie apetitul de mincare.sincer nici eu nu mai stiu.am facut o gramada de analize de sange dar totul iese bine, am facut ct. abdominal este bine tot, am facut ct.cap este bine, plamini este bine endoscopie am o hernie hiatala mica si o gastrita pe care am tratato si o tratez din iulie anul trecut, mincare de un an tot la regim, am facut analize de sange la ficat, pancreas si sunt bune, nu mai stiu ce sa fac. daca ma poate ajuta cineva sami spuna ce sa mai fac ai sunt f. recunoscator.va multumesc
5 comentarii
0
26-04-2009, ora 17:43
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
ecografie pentru fiere. S-ar putea sa aveti dischinezie biliara.
Vedeti sa nu aveti si calculi. Eu insami am acum probleme cu fierea si vreau sa repet o ecografie ca nu am mai facut de 3 ani ( am fierea stramba si nu dreneaza, am si predispozitie in familie de calculi).
Cel mai nimerit ar fi sa mai mergeti la medicul de familie. Poate va da trimitere spre ecogragrafie abdominala.
Sanatate
0
27-04-2009, ora 11:02
dennis_2008
Nu este medic/terapeut
dennis_2008
multumesc mult dar saptamina trecuta am facut ecografie 3d abdominala si a iesit bine toate, acolo cred ca se vede tot ce ai. si intrun an cred ca am facut. 20 de acografe la fiere si ficat, rinichi. dar toate ies bine. pentru asta sunt necajit ca nu iese rau nimic si ma simnt nasol cum am zis 3 zile sunt bine si am pofta de mancare si nu ma doare nimic iar urmatoarele 4-5 zile sunt terminat.asa o duc de 1 an de zile.{dar ce analize se fac sa se vada calculii)multumesc mult
0
28-04-2009, ora 09:19
danabv
Nu este medic/terapeut
danabv
Poate o diagnosticare cu un electrosomatograf ar evidentia cauza problemelor dvs. Din cate stiu eu prima consultatie si diagnosticare costa 150 lei si cam toate orasele mari au cabinete de acest gen.
-
Multa sanatate!
0
28-04-2009, ora 10:03
dennis_2008
Nu este medic/terapeut
dennis_2008
multumesc mult danabv. iti las id. meu ca nu prea stiu cum sa trimit imail. -. sau daca nu lasamil al tau sa pot vb. cu tine te rog. multumesc mult
1
23-05-2020, ora 20:14
Marian0207
Nu este medic/terapeut
Marian0207
Sunt curios cum ai rezolvat. Daca ai putea sa imi raspunzi as fi bucuros... trec prin aceeasi situatie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • 5 metode de a învinge oboseala
  • Primul test de screening pentru depistarea oboselii cronice
  • Diareea bebelușului
  • Sportul și psihoterapia ameliorează oboseala pacienților cu cancer
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  •