dieta personalizata

22-09-2007
andari
Nu este medic/terapeut
andari
buna am 33 ani 1, 68 si 88kg daca ma poate ajuta cineva cu o dieta personalizata astept raspuns. multumesc.
9 comentarii
0
22-09-2007, ora 00:00
giana
Nu este medic/terapeut
giana
Daca nu am vorbit deja, te astept -, pt a-mi furniza mai multe detalii.
0
23-09-2007, ora 00:00
alinutza97
Nu este medic/terapeut
alinutza97
hello as dori si eu sa slabesc dar nu pot renunta la mancarea gatita please help me
0
29-11-2008, ora 13:18
mariana tudorache
Nu este medic/terapeut
mariana tudorache
Pe site-ul dvs mi s-a recomandat o dieta personalizata pt a slabi 3 kg. Cum o po obtine?
0
06-04-2009, ora 08:37
ophady
Nu este medic/terapeut
ophady
Buna ziua.am 29 ani, 173 cm si 98 kg.Mentionez ca am nascut acum 8 luni gemeni, si as dori o dieta personalizata care sa ma ajute sa pierd macar 15 kg. Multumesc pentru ajutor!
0
29-05-2009, ora 13:46
andutu
Nu este medic/terapeut
andutu
Buna!Am 39 de ani, 173cm si 85Kg.Am nascut acum un an si as dori o dieta personalizata.Cum o pot obtine?
0
01-06-2009, ora 11:53
ANic
Nu este medic/terapeut
ANic
Buna!Am 23 de ani, 1, 57 inaltime, 60 kg.Comform calculatorului greutatii optime, trebuie sa slabesc 5 kg.Nici eu nu sunt multumita de felul in care arat, mai ales ca a venit vara si am o burtica "de toata frumusetea".De fapt, asta ma deranjeaza cel mai mult si anume faptul ca grasimea se depoziteaza in jurul taliei si pe abdomen.Va rog mult, daca ma puteti ajuta cu o dieta personalizata, v-as ramane recunoscatoare!Multumesc anticipat!
0
24-06-2009, ora 10:06
n_valentina2000
Nu este medic/terapeut
n_valentina2000
buna ma numesc valentina am 25 de ani 165cm si 63kg trebuie sa mai slabesc 4kg ma puteti ajuta cu o dieta personalizata tin sa mentionez ca activitatea fizica este una moderata am un pitic de un anisor cu care stau toata ziua la sala nu pot merge dar incerc sa ma misc cat mai mult in timpul zilei plimbari cu piticu dansuri topaieli etc Va multumesc
0
09-07-2009, ora 11:58
maria luana negoita
Nu este medic/terapeut
maria luana negoita
buna ziua!ma numesc maria luana negoita, am 39 de ani si as dori sa incerc o dieta personalizata.precizez ca am 1.68 inaltime si 90kg, sunt o mare pofticioasa, mananc mult mai ales atunci cand imi propun sa tin o dieta.am incercat fel de fel de diete, dar cel mai bun rezultat l-am obtinut in urma cu un an, cand pe fondul unei deceptii, al unei depresii, am slabit 20kg.este adevarat ca sufeream foarte mult, nu mancam mai nimic, dormeam mult, plangeam foarte mult, in 2 luni fara sa fac nici un efort m-am trezit mai slaba cu 20kg.cand viata mea a revenit pe un fagas normal, in alte doua trei luni am reluat 10kg, practic fara sa-mi dau seama.am reanceput cu niste diete, dar mai mult de2kg nu am reusit sa slabesc.am cedat tentatiei de a lua superslim chinezesc si intr-o luna am slabit 4kg.am luat zilnic doua luni, dar nu am mai slabit deloc, apoi am luat cate una la 3-4 zile cum zicea in prospect, dar nu am mai slabit deloc.marturisesc ca nu am baut apa suficient si nici nu am mancat doar fructe si legume.gatesc bine(dupa cum zice sotul, rudele, prietenii), sunt o mare pofticioasa, indiferent daca este dulce sau sarat, cu greu abia ma abtin uneori, nu fac miscare, am incercat si o luna de sala, dar am slabit un kg si am renuntat, cu alte cuvinte consider ca sunt un caz pierdut.
am tot citit ca o dieta personalizata ar da rezultate, am fost chiar de trei ori la endocrinolog, la nutritionist, dar sincer nu m0au convins.am facut de doua ori ecografie pt tiroida, si sunt in limetele normalului, dar niste analize amanuntite sa stabilesc asa zisul metabolism bazal, cum am citit eu ca se cere, nici un dr nu m-a pus sa fac.mi s-au trasat niste reguli generale:nu manca paine, nu dupa ora 18, nu dulciuri, nu grasimi.dar o dieta personalizata, nu am avut niciodata.
am platit o gramada de bani ca sa mi se zica niste chestii pe care le citesc de ani in reviste, pe forumuri, incat acum nu mai am incredere sa fac economii ca sa pot cheltui la un nutritionist care sa-mi zica niste chestii ce le citesc gratis peste tot!
daca as gasi pe cineva, un medic care sa-mi faca o dieta conform nevoilor mele, o dieta care sa se potriveasca cu stilul meu de viata sedentar, cu obiceiurile mele alimentare proaste...nu stiu, pe cineva capabil sa ma ajute, as lua de la capat.
stiu este nevoie de vointa, dar eu sufar si de lipsa de incredere...nu stiu, as vrea sa ma sfatuiesc cu persoane asemeni mie, care chiar au reusit, sau cu un medic dispus sa -mi creieze o astfel de dieta, un medic care sa ma sustina.
la un moment dat am vazut anunturi in ziare care promovau ceva de genul doriti sa slabiti, alaturati-va echipei noastre de cerectatori care absolut gratuit va introduc intr-un program de viata sanatoasa...etc etc, dar mi-a fost teama sa nu dau peste cine stie ce excroci.
daca cineva ma poate indruma in acest sens, ai multumesc anticipat.
sanatate si numai bine tuturor!
0
02-08-2009, ora 22:11
Dr. Laura Ene
Diabet zaharat, nutritie si boli metabolice
Dr. Laura Ene
Intocmirea unei diete personalizate trebuie sa aiba la baza si sa respecte preferintele dvs culinare, sa fie adaptata atat orarului si programului dvs cat si nevoilor dvs specifice, si mai ales sa nu va frustreze si sa nu va infometeze inutil. Aveti nevoie sa luati legatura cu un medic nutritionist specializat in diete personalizate care sa va indrume si sa va ofere suport si supraveghere de specialitate pe termen lung. Succes la "slabit inteligent"!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.