dieta montignac = un nou regim de viata?

17-05-2008
elenamaria
Nu este medic/terapeut
elenamaria
buna!sunt noua p aici!as vrea sa intreb daca a a tinut cineva dieta montignac (sau macar dak ati auzit de ea)..as vrea sa ma apuc si eu de ea..nu pare foarte grea si te ajuta de asemenea sa-ti schimbi regimul de viata...asa k dak cineva stie mai multe ca mine sunt dornik sa-l ascult:)..mult succes la toata lumea si nu uitati vointa este raspunsul!!!!
6 comentarii
0
21-05-2008, ora 00:00
mama_mia2006
Nu este medic/terapeut
mama_mia2006
la multi ani elena. eu am tinut aceasta dieta si am slabit fara prea mare efort 15 kg in cca 3 luni si le-am pus inapoi dupa vrei 3 ani, ceea ce mi se pare super. problema e ca nu mai pot s-o tin, imi lasa gura apa la paine si produse de patiserie
0
28-05-2008, ora 00:00
oana0505
Nu este medic/terapeut
oana0505
niciodata nu e tarziu sa ne schimbam regimul de viata, in bine fireste. am o cunostinta care a slabit cred ca vreo 30 kg cu acest regim. isi facea hainele numai de comanda. acum sa nu o recunosc. daca ai vointa, apuca-te de citit aceasta carte a lui montignac intelege si pune in aplicare. si eu m-as apuca, dar lenea e cucoana mare. SA NU IEI IN VIATA TA CAPSULE, pastile, pilule MINUNE. MULT MULT SUCCES
0
02-06-2008, ora 00:00
elenamaria
Nu este medic/terapeut
elenamaria
ms k ma sustineti...!am inceput intr+adevar dieta acu o saptamana si am slabit 2 kg!!!!sunt multumita.de abia astept sa mai slabesc:Doricum tentatiile sunt mari mai ales k acum a venit vara si toata lumea mananca inghetata:(insa am fost surprinsa sa vad cat de bine am reactionat..adik am avut pofte dar le-am controlat.
0
03-06-2008, ora 00:00
oana0505
Nu este medic/terapeut
oana0505
in aceasta dieta si multe altele care implica vointa esti castigata de doua ori. odata ca slabesti SANATOS si a doua ca te autoeduci. de ce sa ne dicteze pofta ce sa facem. tot ce e rau e f.gustos, dar absolut tot. asa ca.vointa si autoapreciere. eu mancam f.mult dulce inainte de a naste (si de a ma ingrasa un pic) si am vrut sa-mi demonstrez ca pot si am renuntat la multe care pana atunci erau zilnic in mesele mele. si nu am murit, dimpotriva acum e ceva firesc sa nu mai tanjesc dupa ciocolata sau inghetata. ideea e sa nu te gandesti ca nu ai voie ci ca NU VREI TU. la mine asta functioneaza pt.ca sunt cam incapatanata.
eu in loc de diete exacte incerc sa mananc trei mese pe zi, pana in ora 17, fara excese si miscare 1 ora pe zi cel putin.plus gimnastica facuta cu grija pt.bebe. MULT SUCCES
0
30-08-2008, ora 00:00
katiaba
Nu este medic/terapeut
katiaba
buna fetelor!! :)
am inceput si eu acum 2 sapt cu dieta montignac+2 l de apa pe zi
si parca da rezultate
ialtimea:166 cm, greutatea :55 kg, dei vreau sa dau jos 5 kg :(
deci, am citit cu atentie in ce consta dieta lui monti si mananc astfel:

7:30-DIMINETA:
* paine integrala+ brinza topita, 1 cana ceai verde(jum de ora inainte)
*paine integrala+o cana kefir
*iaurt 0% +cereale integrale + o cana cu lapte 0%
*cereale integrale+ 2 cani lapte 0%


11:30-GUSTARE:
0.5 l apa plata dorna + un fruct( la liceu si voi puteti la serviciu;)



14:30-PRANZ:
*ton conservat+legume(rosii sau orice ce mi se nimereste la indemana, principalu e sa fie leguma )
*hering marinat in ulei de masline+ legume
*carne fiarta (cel mai probabil de pasare) +legume



17:00-GUSTARE:
2-3 BANANE SAU UN GREIPFRUT SAU UN MAR MARE + O CANA DE APA PLATA



19:30-CINA:
APA FIARTA SAU CEAI VERDE CAT INCAPE, SAU CAT A RAMAS DIN CEI 2 L DE APA NEBAUTZI




IATA cum mananc eu cu ajutorul dietei lui montignac sper sa aduca ceva rezultata, dupa cum vad cu consumul de 2 l apa pe zi, a ajutat mult, va propun si voua, bagati invoi cata apa puteti, daca nu mancare :P he he :)

INSA, am o problema as vrea sa stiu daca pot la mic dejun sa combin paineaa integrala cu ouale fierte si ceai verde??

ashtept raspunsul vostru fetelor :-*
va multumesc si va urez succes si rabdare in scaparea de kg.aveti incerede in voi, veti putea avea o talie de viespe daca o doriti cu adevarat si daca aveti ambitia de a renunta la junk-food, ciocolata(problema mea cea mai mare) si prajit!!

mult succes si ashtept raspuns, he he :P :-*
0
01-09-2008, ora 00:00
spiritosa
Nu este medic/terapeut
spiritosa
Mai nu prea ai citit tu de multe ori dieta respectiva daca intrebi asta >:D< orice este de origine animala..nu se consuma cu cereale...decat in varianta degresata..Bine acum, poate stii o metoda prin care poti degresa oua :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Dieta Montignac