diaree cauzata de maseluta?

12-07-2010
luizanka
Nu este medic/terapeut
luizanka
Baietelul meu de un an si o luna a avut un episod scurt de diaree (2 zile cu scaune mai moi si dese, fara febra si varsaturi). Nu a mancat ceva care sa ii provoace diareea dar ii iese prima maseluta. Poate fi aceasta cauza?
4 comentarii
0
25-07-2010, ora 10:26
julia22t
Nu este medic/terapeut
julia22t
Si noi am facut diaree dar nus tiu daca a fost de la masea sau de la ceva aliment, cum e acum?
0
12-02-2011, ora 21:34
diliu_86
Nu este medic/terapeut
diliu_86
daca poate cineva sa imi raspunda si mie cat mai repede posibil va rog
fetita mea de 2 ani a facut dierie si vomita.imi poate spune cineva ce ii poat da sa ii treaca. va rog mult
0
13-02-2011, ora 14:43
julia22t
Nu este medic/terapeut
julia22t
debridat sirop e super bun, noi am folosit mult
0
19-03-2011, ora 18:35
ramonikaalexa
Nu este medic/terapeut
ramonikaalexa
BUNA ZIUA. AM FACUT O GRESEALA ENORMA. FETITEI MELE I S-A ADMINISTRAT CEDAX 4ML CRED CA PE ZI DAR FARMACISTA A INTELES DE PE RETETA 4 ML LA OPT ORE SI EU ASA I-AM DAT PANA AM OBSERVAT CA S-A TERMINAT CONTINUTUL SI AM MERS DIN NOU LA FARMACIE SA IAU ALTUL, ATUNCI DN FARMACISTA DE ACOLO A ZIS CA NU AVEA CUM SA SE TERMINE CA DOZA E PT ODATA PE ZI SI AR FI FOST DE AJUNS, ACUM AM INTRAT IN PANICA RAU CE POT SA FAC, AM OBSERVAT CA FATA MEA A FACUT DIAREE DAR F RAU ( APOASA ). SA IL OPRESC SAU SA II DAU ACUM ODATA PE ZI. RASPUNDETI-MI VA ROG CAT PUTETI DE REPEDE, CINEVA. la medic am fost pentru ac voma dupa ce manca laptele in general si carnita, a facut temperatura si diaree
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Descoperirea virusului ce determină sindromul diareic la copil
  •