diaree, dureri abdominale si retrosternale.ajutati-ma!

12-04-2010
laurasa
Nu este medic/terapeut
laurasa
de 6 sapt am diaree, dureri abdominale mai puternice in partea stinga sub coaste, arsuri pe toata burta si dureri retrosternale.de obicei am un scaun pe zi de consistenta moale, dar uneori e mai dur la inceput si apoi apos sau doar apos.doar de citeva ori am avut 2 scaune pe zi.am luat tot felul de medicamente, dar nimic...am facut analize:hematologia completa, glicemia, colesterolul, trigliceride, gamma, alt, tgp, creatinina, ptr tiroida, ex urina complet, coprocultura si ptr singe in scaun dar totul este bun.precizez ca ptr singe in scaun am facut doar un campion.m-am programat la radiografie cu bariu dar cam am de asteptat...ce pot sa mai fac?dati-mi un sfat va rog!!!ce poate fi?sint disperata.
2 comentarii
0
12-04-2010, ora 19:03
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Scrie-mi un mesaj pe mess si iti spun ce sa faci ca sa tevindeci. Cu medicamente chimice nu ai cum sa te vindeci oricum, nu-i de mirare ce se intampla, insa cu ajutorul honmeopatiei acest lucru este f. simplu. Analiza cu bariu nu iti va aduce oricum in plus nici un fel de informatii folositoare si bariul - nu uita- este o substanta f. toxica pt. organism care nu mai iese usor si nici nu are ce cauta in el. Dupa analiza cu bariu o sa sti la fel de multe ca acum insa o sa ai cateva simptome in plus...
0
20-04-2010, ora 09:45
ichi
Nu este medic/terapeut
ichi
Salut,

Am exact aceleasi simptome de aproximativ 4 saptamani, cu analize bune, am fost internat la Matei Bals si nu mi-au gasit nimic. Eu mai fac si putina febra spre seara 37, 3. urmeaza sa fac o colonoscopie si mor de frica. ma gandesc la toate prostiile si am cazut psihic. Ti-a zis cineva ce ar putea fi?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diareea acută
  • Diareea bebelușului
  • Durerea de burtă
  • Diareea cronică
  • Cum tratezi corect diareea acasă și când te prezinți la medic
  • Tratament diaree adulți - medicamente și remedii
  • Diaree în fiecare zi - cauze și tratament
  • Diareea în timpul sarcinii
  • Durere de burtă
  •