diagnostic epilepsie

26-09-2012
adinabresug
Nu este medic/terapeut
adinabresug
Buna ziua, sunt disperata pt ca nu imi vine sa cred ca mi se poate intampla asa ceva.sunt din Botosani, pe 14 sept a.c m-am trezit la 5 dimineata din cauza durerii provocate de o ciuperca pe limba facuta de la ciprinol.Nu imi era rau ci doar ma durea limba, mi-am pus in acel timp glicerina boraxata si durea atat de tare incat mi s-a facut rau am simtit cum raman fara aer am baut putina apa si nu mai stiu, m-am trezit jos in sezut cu capul rezemat de dulap, visam oricum ceva asa m-am trezit insa am avut pierderi de urina, nu multa, nu era cantitatea normala care ar fi trebuit sa o urinez dimineata slipul era und cam cat ar acoperi un ou o suprafata.Am facut RMN fara substanta de contrast, nu a fost nevoie si rezultatul este :leziuni punctiforme in hipersemnal T2 FLAIR fara restrictie de difuzie situate la nivelul substantei albe subcorticale F_P bilateral.Concluzie :leziuni punctiforme demielinizante supratentoriale substrat vasculo degenerativ.
Am fost la neurolog care mi-a pus diagnostic epilespie doar pt ceea ce i-am povestit spunand ca RMN -ul nu are importanta.E posibil sa fie epilepsie ?Nu ar trebui niste investigatii ?
Eu imi amintesc totul pana in momentul in care am cazut, de acolo nu mai stiu, cat am stat, cum s-a manifestat, nu ma durea nimic cand m-am trezit.
Lesinuri am mai avut cam cu 14 ani in urma dar fara pierderea simturilor, mi s-a mai intamplat cand m-am trezit brusc din somn si am reusit sa ajung pana la bucatarie.Sunt simptomele acestei boli ?daca mai trebuie si alte detalii va rog sa imi spuneti.
Multumesc din suflet
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.