diabet zaharat insulino-necesitantmedic comp

16-04-2010
costica.prozan
Nu este medic/terapeut
costica.prozan
Am suferit o operatie de by-passPt operatie mi sa-a scos cele 3 pastile de diaprelluate dimineatasi sa inlocuit cu 3 prize de humulin R 3 prize(dim, prinz, seara)SpecificHumulinR HI0210 Flacon injectabil.De asemenea a ramas si Lantusul opriza cu28 UI, Inainte de operatie foloseam 48 uisi o pastila de Gucofage de 1000. In aceste cond glicemia a fostsi de 160mgpe dc.l dupa externare am continuat asa., dar cu humulin R HI0219 (astazi 3 prizea 16 ui ) am marit Lantusul rina la36ui plus pastila de glucophge si inca ceva ; regim sever.Glicemia de dim si de o sapt nu sade sub 260Daca cineva competent poate sa-mi rasp. ;DacaHumulin R Hi0219 (Pen) si Humulin R HI0210 -sol. inj -sint diferite ca si continut .Problema a doua Pina la cit se pot mari cele trei prizede humulin R Hi0219-in spital au plecat de la 8 ui, la externare ajunsesem la 14 ui iar de 3 zile fac 16ui (plus lantus 36ui sitot 260 esteSi inca o probl ;trebuie sa se inchida si taieturileoperatiei Costica BRVa multumesc
1 comentarii
0
15-08-2010, ora 07:32
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Vesti bune, uite ca s-a realizat si interventia chirurgicala ! Cum te simti ? Cat mai este glicemia ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.