Forum medical - întrebări și răspunsuri medicale
Vizitarea site-ului implică acceptarea cookies-urilor. Citește mai multe
Forum medical Regulament Colaborare - răspunsuri
Black Friday

diabet

03-06-2011, ora 12:14
Autor: stefacrmn
Am fost diagnosticata cu diabet tip II. Glicemia a fost 139. Iau SIOFOR 1000 jumatate la pranz si jumatate seara. Problema este ca transpir foarte rau. Poate fi de la Siofor? Care este parerea dv? Multumesc anticipat pentru raspuns.
6 comentarii
03-06-2011, ora 09:57
Autor: maria 123
Buna dimineata,

n-ati spus varsta..de acolo e...
sunt si tineri FARA diabet care, transpira...citeste TOATE postarile,
e instructiv si AI DE INVATAT MULTE.

O zi buna.
04-06-2011, ora 19:49
Autor: Casa drhouse | Dr. Balcan Anisoara - Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Cred ca dupa Siofor scade foarte mult glicemia si apar transpiratiile.trebuie luat imediat putina apa cu zahar...Glicemia 139 este inainte de tratamentul cu Siofor sau dupa ce ai inceput administrarea lui ?
04-06-2011, ora 21:55
Autor: stefacrmn
Glicemia a fost 139 inainte de tratament cu SIOFOR 1000. Va multumesc pentru raspuns pentru ca de fiecare data este bun un sfat
04-06-2011, ora 22:46
Autor: maria 123
Buna seara d-na Doctor,

Fie ca tot ce este mai bun si frumos in viata sa va inconjoare, alaturi de cei dragi dvs.

MULTUMIM.

Doamne ajuta!

O seara frumoasa va doresc.
05-06-2011, ora 07:35
Autor: Casa drhouse | Dr. Balcan Anisoara - Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
La glicemie 139 nu se intra imediat cu Siofor, se trece pe regim alimentar, ceaiuri antidiabetice, produse naturiste antidiabetice si se urmareste glicemia timp de cateva saptamani la medicul de familie..Daca glicemia ta este mai mereu in jurul valorii de de mai sus nu are rost sa iei Siofor caci vezi ca-ti scade foarte mult zaharul in sange si ti-e rau..Medicul de familie ar fi trebuit sa-ti spuna aceste lucruri, prea devreme te-a trimis la cabinetul de diabet..
@ lucia TM : Multumesc !
01-09-2011, ora 12:14
Autor: the eye :)

BUna ziua,

Va rog mult, caut tratament naturist pt Diabet; persoana in cauza face insulina de doua ori pe zi - are tulb urate in organism;

are serioase neplaceri din cauza tratamentelor chimice pe care a inceput sa le ia datorita altpor afectiuni ( piatra la rinici, Etc ) ;

Are probleme la un picior. e mereu pe la urgenta ; i-am promis ca il ajut ; e urgent.

Multumesc mult.
Dumnezeu sa va binecuvinteze.
Adaugă un comentariu / răspuns


Medical Black Friday Medical Black Friday