dezlipirile de retina?

27-06-2008
anghel36
Nu este medic/terapeut
anghel36
am auzit ca la munchen exista o clinica f buna unde opereaza cei mai buni medici din europa
6 comentarii
0
28-06-2008, ora 00:00
cristina23
Nu este medic/terapeut
cristina23
buna numele meu este cristina si am o nepotica de 4 ani care a fost operata la varsta de 1 si 5 luni in belgia de dezlipire de retina dar din pacate nu sa mai putut face nimik la un ochi.as dori sa stiu daca se poate face opertaii de transplant de ochi si dac se poate face unde anume?astept raspuns va rog foarte mult
0
28-06-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua! Nu se face transplant de ochi( chirurgii oftalmologi se afla in stadiul de cercetare privind transplantul de retina, dar nu transplant de ochi). In viitor, poate se va ajunge si la aceasta performanta...Numai bine
0
30-06-2008, ora 00:00
cristina23
Nu este medic/terapeut
cristina23
va multumesc pentru timpul dv de ami raspunde la intrebarea mea.da am gresit eu cand am intrebat de ochi si eu vroiam sa intreb tot de fetina, dar cred ca mam grabit si am gresit.Stiti unde se face transplantul de retina(ma refer la clinic, tara)si daca aveti idee cat costa?Ar trebui sa astept vrun donator sau cum se face
?
va rog mult dac puteti sa ma ajutati
0
30-06-2008, ora 00:00
anghel36
Nu este medic/terapeut
anghel36
am inteles ca se studiaza puternic in germania aceasta problema ei avind cele mai bune rezultate in domeniul oftalmologic dar din cate stiu eu e doar in studiu nu stiu repet nu stiu daca se face inca concret, dar estee bine sa va interesati, sper sa gasiti cea mai buna solutie!
0
02-07-2008, ora 00:00
cristina23
Nu este medic/terapeut
cristina23
Va multumesc.daca ma mai poate ajuta cineva in legatur cu detalii despre asta xas ramae doatoare.stiu ca sunteti multi care intrati pe siteul asta asa ca cine stie ca mar putea ajuta cu nume la vro clinika sau un nr de tel sa o faca ca e pentru un copilas
.va multumesc
0
05-07-2022, ora 18:23
Ripanu Iuliana
Nu este medic/terapeut
Ripanu Iuliana
Buna ziia. Am o decolare totala de retina este din martie, as mai avea o speranta? Am intrebat multi medici+ am consultat 2 medici renumiti si mi s-a spus ca nu. Va m7ltumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: