deviatie de sept si refacere timpan?!

01-09-2009
sorin7907
Nu este medic/terapeut
sorin7907
buna ziua! am fost la doctor in urma unei otite care a recidivat si mia zis ca am si septul deviat putin si imi inflameaza timpanul la urechea stanga, este spart timpanul! este periculoasa aceasta operatie pt sept?ce recomandati, anestezie totala sau locala? cam cat se da la o operatie ca aceasta?am asigurare dar nu pot sa ma duc cu mana goala. operatia de sept o fac la spitalul jud de urg. ilfov din bucuresti la dna.doctor stan!cine imi poate raspunde la intrebari sa posteze aici, multumesc!
1 comentarii
0
01-09-2009, ora 12:54
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Otita se poate vindeca f. usor cu ajutorul homeopatiei si nu mai recidiveaza in acel caz.
Pt. operatia de deviatie de sept consultati inainte un homeopat care va poate da cateva remedii care ajuta contra la efectul negativ ulterior al narcozei si la vindecarea mai rapida a operatiei. Iar pt. otita sa nu credti ca este automat vindecata de operatia de sept, poate recidiva in ciuda ei, caci septul nu este cauza adevarata. Cauza adeverata produce atat deviatie de sept cat si otita, sunt doua lucruri distincte.
Medicina da vina pe pacient si pe sept fiindca nu stie sa vindece otita.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.