deviatie de sept | Forumul Medical ROmedic

deviatie de sept

25-01-2013
syrenne
Nu este medic/terapeut
syrenne
buna ziua.
am fcut saptamana trecuta un tomograf la sinusuri si mi-a iesit ca am deviatie de sept, desi am facut acel tomograf in urma unor dureri de cap, frunte, maxilare, si crestet de cap.
Am fost la 2 dr(ORL), si amandoi mi-au spus ca am nevoie de operatie.
problema mea este urmatoare: (inca) ma doare capul., parca ma apasa ceva in crestetul capului, si parca ma strange ceva de cap, urechile imi sunt infundate, si unoeri ma doare in urechea stanga, si maxilarele ma dor. Durerea mi e duce parca pana dupa ureche, in ceafa.
Intrebarea este: daca imi fac operatia de deviatie de sept, imi trec durerile de cap? Sau poate fi si de la altceva? ar trebui sa imi fac alta investigatie?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri
2 comentarii
0
25-01-2013, ora 11:21
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu.. nu trece durerea de cap numai de la operatia de sept..
durerile descrise poatesa aiba legatura cu problemele dentare ( chiar daca dintii nu dor, trebuie investigat la stomatolog), deasemenea durearea poate sa aiba legatura cu coloana cervicala, cu tensiunea arteriala, circulataia cerebrala.., probleme de digestie, ficat si vascozitate a sangelui.. chiar si probelmele hormonale dau asa dureri
e cazul de facut un funtd de ochi la oftalmologie..si cu rezultatul de mers la neurologie
0
25-01-2013, ora 12:09
syrenne
Nu este medic/terapeut
syrenne
Multumes pentru raspuns. Am sa fac toate verificarile [e care mi le--ati indicat: ochi, stomatologie, si apoi neuro
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: