detoxifierea organismului

24-01-2010
azumy
Nu este medic/terapeut
azumy
e bine de facut ?
6 comentarii
0
26-03-2010, ora 17:04
angelacroitoru
Nu este medic/terapeut
angelacroitoru
ce surpriza..tocmai acest subiect atat de important nu este dezbatut, fac apel..cunoaste cineva solutii naturale pentru detoxifierea organismului, de care toti cred ca avem atata nevoie, va rog haideti sa dezbatem acest subiect.
Multumesc!
0
02-04-2010, ora 19:28
dora_dora490
Nu este medic/terapeut
dora_dora490
buna Angela, normal ca este foarte importanta detoxifierea organismului, mai ales ca, odata cu inaintarea in varsta si viata stresanta pe care o traim, toxinele actioneaza asupra starii corpului.M-as bucura daca ai dori sa intri la mine pe mess, sa putem discuta mai pe larg despre un produs care detoxifica corpul, restabileste echilibrul si apara organismul impotriva radicalilor liberi, -*
te astept!


(*modificat de administrator)
0
14-11-2013, ora 14:44
sorinabal
Nu este medic/terapeut
sorinabal
Eu am reusit sa scap de toxinele din organism abia dupa ce am facut o cura de detoxifiere a organismului cu suplimentul Untoxin. Inainte de a incepe cura respectiva ma simteam tot timpul balonata, aveam perioade de constipatie si eram tot timpul obosita. ma bucur nespus ca am reusit sa depasesc toate aceste neplaceri in doar 2 luni de tratament, si am increderea ca nu o sa mai am dea face cu asa ceva in viitorul apropiat. Oricum daca e sa mai apara acum stiu cum sa le anihilez:)
Multa sanatate sa aveti!
0
07-01-2014, ora 22:32
dava
Nu este medic/terapeut
dava
Cauta sfaturile de detoxifiere ale doctorului Ditoiu de la Fundeni si te lamuresti
0
16-01-2014, ora 15:11
Tania-bis
Nu este medic/terapeut
Tania-bis
Hm, eu nu cred in medicamente (sau suplimente care, tot de sinteza sint) care sa detoxifieze organismul.
Detoxifierea organismului incepe vrind-nevrind cu curatarea colonului (in primul rind!) si a tractului intestinal in general. Apoi, cu celelate organe (ficat, rinichi, etc). Curatindu-le treptat, eliminam toxinele din tot organismul. Intrebarea este: cu ce si cum se face?
Am facut o data o curatare de o zi. Asta, pentru ca programul de la serviciu nu-mi permitea altfel. Nici nu vreau sa-mi amintesc ce a iesit din intestinele mele!! Puhhh! Si, mi-a fost bine un timp. Din comoditate insa, nu am mai repetat procedura.
0
22-11-2017, ora 16:10
IOANA TIMOFTE
Nu este medic/terapeut
IOANA TIMOFTE
Doamna Tania, Cu ce tratament ai facut acea cura de care vorbiti??? multumesc, , , Sanatate, , ,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Produse naturale pentru curățarea colonului (detoxifiere naturală)
  • Cum elimină corpul substanțele toxice?
  • Detoxifierea ficatului - o abordare științifică
  • Noi descoperiri legate de detoxifiere și prelungirea vieții
  • Detoxifierea corpului - metode, sfaturi și recomandări
  • Detoxifierea organismului - ce trebuie să știi
  •