despre ureche infundata

02-06-2009
nelu68
Nu este medic/terapeut
nelu68
buna ziua d-le doctor.In primul rind as dori sa va spun ca am o ureche infundata (stinga) si as dori sa ma ajutati, sa aud, din nou stereo, ma intelegeti ce vreau sa spun.Am mai avut probeme cu aceasta ureche dar nu pot sa o abandonez asa simplu, stiu doar ca am rezolvat-o la cabinet si d-na doctor mi-a gasit ceva ca si o bucatica de os dupa care mi-a spus ca ea nu a mai vazut asa ceva, ups, oare de unde o fi, chiar ca habar nu am.Stiu doar ca, acum sa infundat din nou si ma deranjeaza teribil si nu as vrea sa merg iar la d-na doctor si sa imi spuna iar ca si prima data.Ce vreau sa va mai spun e ca in momentul cind ma sterg in ureche aceea ureche are un miros cam ciudat, si nu ma sterg cu betisoare niciodata, doar cu prosop sau se usuca singure, natural, stiu doar ca imi place foarte mult sa ascult muzica la casti auriculare stiti despre ce e vorba, au o calitate mai mare dar nu fac exces de zgomot, doar moderat si intrebarea mea ar fi, oare nu de la aceste casti sa mi-se tot infunde urechea?Spuneti-mi va rog ce ar trebui sa fac, sa ascult si muzica si sa aud si cu amindoua urechile?Va multumesc pentru intelegere si astept raspunsul dumneavoastra cit mai curind posibil, cu mult respect Nelu.
2 comentarii
0
02-06-2009, ora 22:28
iuliutz
Nu este medic/terapeut
iuliutz
Cel mai bine ar fi sa mergeti la un cabinet ORL, altul decat cel la care ati fost, daca acolo nu ati fost multumit de rezultat. Poate fi o problema minora, precum un dop de ceara sau una mai grava precum un timpan spart.
Daca va prindeti cu degetele de nas si faceti presiune scapa aerul prin urechea stanga, sau fluiera ?
Daca da poate fi o otita, insa otita are simptome, mai mult decat un miros ciudat.
0
03-06-2009, ora 14:55
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
poate fi o otita externa.. sau o otomicoza.. care necesita aspiratie ! si trebue sa mergetila un cab.ORL !
acel ceva ( os ) care poate sa fi crescut in ureche.. tot trebue sa fie vazut periodic de medic... !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.