despre helicobacter pylori si gastrita antrala

25-03-2009
flavius_003
Nu este medic/terapeut
flavius_003
Doamna Doctor sunt un tanar in varsta de 16 ani si mi-au gasit helicobacter pylori si gastrita antrala si am parcus un tratament si nu mam simtit bine deloc.Am loat amoxacilina, omeran si flayl.Acum am fost la un spital di Bucurest si miau dat un tratament nexiu, klacid, si metronidazol.il urmez de o saptamana si tot nu miau trecut starile de voma.Va rog ami spune ce pot face imprivinta asta.Nu imi trec starile acestea de voma.Va multumesc
1 comentarii
0
26-03-2009, ora 00:11
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Starile de voma pot fi date chiar de tratamentul in sine. In orice caz, si daca faci tratamentul cu antibiotice si daca nu, oricum trebuie sa aduci helicobacterul la nivel normal, altfel nu trece nici durerea si nici gastrita care e provocata chiar de aceasta bacterie. Poti bea si ceai de coaja de stejar, o lingurita la o cana, fiarta vreo 4-5 minute, baut caldut cu inghitituri mici. Amelioreaza durerea si e bun dezinfectant.Sanatate deplina!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici