Forum medical - întrebări și răspunsuri medicale
Vizitarea site-ului implică acceptarea cookies-urilor. Citește mai multe
Forum medical Regulament Colaborare - răspunsuri

dermovate - utilizare .

02-01-2010, ora 18:57
Autor: fimos
Salut . Am fimoza adica preputul nu se decaloteaza doar cand penisul este in erectie si am auzit ca aceasta problema ar disparea in timp de 2 saptamani cu Dermovate . Problema este ca nu stiu exact cum se foloseste adica cum il administrez dupa baie , in timpul baii , inainte , inainte de culcare sau cum . As dori sa stiu exact modeul de administrare ptr. ca pe prospect nu este foarte clar .
3 comentarii
02-01-2010, ora 17:44
Autor: dr.emanuel
-Ce prostie! Unde mama masii ai auzit asa ceva?
-Dermovate este o substanta de sinteza chimica ce nu poate ajuta nicidecum la o problema mecanica (sa zic asa).
-Fimoza se trateaza numai chirurgical (se taie ATA!).
-Si sa nu-mi spui mie ca in erectie se decaloteaza. Poate, dar nu total.
-De fapt asta ar cam fi circumcizia, practicata de poporul mozaic si care are multe beneficii atat pentru sanatatea barbatului cat si a femeii lui!
Bafta!
02-01-2010, ora 18:02
Autor: fimos
Poate nu mam exprimat corect .. tocmai asta am vrut sa spun ca in erectie nu se decaloteaza . Si acest tratament cu dermovate l-am primit de la un doctor urolog . A zis ca circumcizia nu este necesara si ca trebuie sa fac zilnic exercitii de decalotare cu dermovate dar nu mi-a explicat cum .
02-01-2010, ora 18:57
Autor: Mr. Nick
Dermovate reduce rigiditatea pielii şi face suportabilă decalotarea....mai suportabilă...Dermovate accelerează procesul de creştere a prepuţului şi conduce în final la decalotare normală şi spontană! Medicul urolog era obligat să-ţi spună modul de administrare al unguentului şi să-ţi explice cum să faci acele exerciţii...consultă alt medic urolog, care să se implice mai mult!

Toate cele bune şi La mulţi ani!

În speranţa că ţi-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜
| NIHIL SINE DEO – Nimic fără DUMNEZEU |
→ Homo proponit, sed DEUS disponit - Omul propune, DUMNEZEU dispune! ←
˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜

Adaugă un comentariu / răspuns