dermovate - utilizare

02-01-2010
fimos
Nu este medic/terapeut
fimos
Salut. Am fimoza adica preputul nu se decaloteaza doar cand penisul este in erectie si am auzit ca aceasta problema ar disparea in timp de 2 saptamani cu Dermovate. Problema este ca nu stiu exact cum se foloseste adica cum il administrez dupa baie, in timpul baii, inainte, inainte de culcare sau cum. As dori sa stiu exact modeul de administrare ptr. ca pe prospect nu este foarte clar.
3 comentarii
0
02-01-2010, ora 17:44
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
-Ce prostie! Unde mama masii ai auzit asa ceva?
-Dermovate este o substanta de sinteza chimica ce nu poate ajuta nicidecum la o problema mecanica (sa zic asa).
-Fimoza se trateaza numai chirurgical (se taie ATA!).
-Si sa nu-mi spui mie ca in erectie se decaloteaza. Poate, dar nu total.
-De fapt asta ar cam fi circumcizia, practicata de poporul mozaic si care are multe beneficii atat pentru sanatatea barbatului cat si a femeii lui!
Bafta!
0
02-01-2010, ora 18:02
fimos
Nu este medic/terapeut
fimos
Poate nu mam exprimat corect.. tocmai asta am vrut sa spun ca in erectie nu se decaloteaza. Si acest tratament cu dermovate l-am primit de la un doctor urolog. A zis ca circumcizia nu este necesara si ca trebuie sa fac zilnic exercitii de decalotare cu dermovate dar nu mi-a explicat cum.
0
02-01-2010, ora 18:57
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Dermovate reduce rigiditatea pielii şi face suportabilă decalotarea.mai suportabilă...Dermovate accelerează procesul de creştere a prepuţului şi conduce în final la decalotare normală şi spontană! Medicul urolog era obligat să-ţi spună modul de administrare al unguentului şi să-ţi explice cum să faci acele exerciţii...consultă alt medic urolog, care să se implice mai mult!

Toate cele bune şi La mulţi ani!


În speranţa că ţi-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Imposibilitatea decalotării penisului
  •