Bubite rosii in jurul gurii care ma mananca

09-07-2009
saveliu_marinela
Nu este medic/terapeut
saveliu_marinela
am in jurul gurii niste bubite care sint rosii si ma maninca.ma spal cu cloramina si ma dau cu Locoid crema.cand apar cand dispar.nu le mai suport ajutati-ma va rog
15 comentarii
0
11-07-2009, ora 17:49
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Ar putea fi herpes labial? Mergi la un medic dermatolog pentru diagnostic si tratament ;ar fi utila determinarea Ig G antiHVS tip1 pentru confirmarea diagnosticului de herpes; numai bine
0
12-07-2009, ora 10:49
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ca ai facut o dermatita periorala, iar aplicarea Locoidului agraveaza problema!
Cred ca este momentul sa te examineze un dermatolog!
0
15-07-2009, ora 13:15
ana_marya26@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
ana_marya26@yahoo.com
Buna ziua, ma numesc Elena si asi dori sa ma ajutati.Sotul meu are pe abdomen niste cosulete asemanatoare cu acneea, mentionez ca a fost la mdic si i s-a pus diagnostic de foliculita in urma caruia a urmat un tratament care din pacate nu a dat rezultate, a consultat un alt medic si i s-a facut tratament cu diprosalic unguent.In urma acestui ultim tratament s-a ameliorat doar pe perioada tratamentului dar in momentul cand este oprit tratamentul brobonitele reapar si devin rosii si inflamate.Ce ne sfatuiti?Va multumesc anticipat.
0
19-07-2009, ora 16:58
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Mai incercati la alt medic!
0
20-07-2009, ora 14:58
nadiasss
Nu este medic/terapeut
nadiasss
buna ziua, as dori sa adresez si eu o intrebare, de cind am atins virsta adolescentii (in prezent am 22 ani) am avut problema cosurilor (nu in faze agravante), la inceput ma consolam cu expresia e normal sa fie asa (ceea ce era gresit bineinteles), mai tirziu in loc sa dispara acele cosuri ba din contra apareau tot mai multe, e drept ca erau si perioade in care dispareau dar pentru putin, am folosit diverse produse cosmetice, solutii, creme si nimik, am consultat dermatolog si mia recomandat acid salicilic 1% sau 2%, acesta imi uscau acele cosuri si mai mult nimic a doua zi aparea altu, acum mam decis sa consult un dermatolog foarte cunoscut, si mi recomandat mai intii sa fac analiza DEMODEX, facute, rezultatele acesteia sunt negative, explicatimi va rog care ar fi cauza acestor cosuri si ce ma sfatuiti sa fac, vreau sa stiu si parerea dumneavoastra, va multumesc anticipat, (in anul 2007 am fost supusa unei interventii chirurgicale PARASCOPIE, diagnosticul fiind anexita acuta bilaterala, poate avea legatura cu cosurile, in perioada respective acestea disparuse) va multumesc inca o data, la revedere
0
23-07-2009, ora 23:20
saveliu_marinela
Nu este medic/terapeut
saveliu_marinela
Am fost la dermatolog si mi-a dat diagnostic rozacee.mi -a dat tratament acid boric 5% si un preparat cu eritromicina si meticonidazol.mai rau mi-a facut.domnule doctor v-a rog spuneti-mi ce sa fac in momentul acesta?am facut si analiza pentru demodex dar a iesit absent.cu respect si stima
0
26-07-2009, ora 19:49
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru nadiasss:
Trebuie sa faceti un examen ecografic al ovarelor pentru a vedea daca nu aveti chisturi.
0
26-07-2009, ora 19:52
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru saveliu_marinela:
Nu mai aplicati nimic pe fata timp de 7 zile si luati Tetraciclina, 2 caps la 6 ore, apoi spuneti-ne cum va simtiti.
0
26-07-2009, ora 20:03
saveliu_marinela
Nu este medic/terapeut
saveliu_marinela
voi face intocmai domnule doctor.va multumesc mult pentru sfat si pt timpul acordat.cu stima si respect.saveliu
0
04-10-2009, ora 15:52
oana alina
Nu este medic/terapeut
oana alina
va rog sa ma ajutati...am o problema mare cu pielia capului mi se usaca foate mult si coboara pe frunte e asemanatoare cu matreata dar e galbena, de cateva zile imi curge un lichid si am mancarimi.Va rog din tot sufletu sa ma ajutati
0
06-10-2009, ora 21:58
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Aveti o dermatita seboreica.
Este bine sa consultati un dermatolog!
0
07-10-2009, ora 01:06
oana alina
Nu este medic/terapeut
oana alina
va multumesc din suflet, eu sunt plecata din tara dar o sa merg la un medic.Dar va rog sa imi spuneti daca o sa ma vindec?sau daca este ceva medicament in Romania ce este bun.
0
11-10-2009, ora 10:31
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu pot sa va spun ca o sa va vindecati, insa cu tratament de intretinere, boala poate fi stapanita.
0
05-06-2010, ora 01:02
analya
Nu este medic/terapeut
analya
buna! am 17 ani si am o mare problema...imi pica parul...sunt unele portiuni unde nu mai am par deloc am fost miam facut analize doar de sange si de urina dar nu mi-a aparut nimica nu stiu ce sa mai fac...de crescut creste dar foarte putin si in unele locuri deloc.va rog raspundeti.multumesc mult
0
16-06-2010, ora 21:30
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cred ca trebuie sa ajungeti si la un dermatolog!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.