dermatologi ajutor

07-11-2013
kytyy
Nu este medic/terapeut
kytyy
buna ziua, as avea si eu o intrebare pentru doctorii dermatologi, daca la un copil de 5 ani i-au aparut niste bubite mici rosi nisipoase ca niste umflaturi mici, la incheieturile de la maini, inchieturile de la picioare, pe abdomen si pe pleoapa ochiului si pe fundulet, pe alocuri nu pe o suprafata intinsa mare, dar insa il mananca tot corpul nu numai zonele afectate in special noaptea, oare care ar putea fi diagnosticul sau. Precizez ca inainte sa ii apara aceste bubite tatal a cumparat o pastrama si acestuia iau aparut bubite cu mancarimi, problema e ca si mamei copilului iau aparut aceste bubite tot asa pe alocuri, si ei au mancarimi pe tot corpul nu numai in zonele afectate.cei trei dorm in acelasi pat. Este vorba de o boala contagioasa? Se poate transmite? Intreb asta pentru ca ceilalti membri care nu dorm in acel pat nu au nici un fel de simptome. Care ar fi tratamentul?
2 comentarii
0
07-11-2013, ora 10:20
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Nu cred ca are cum sa fie pastrama de vina pt aparitia acelor bubite, cel mai probabil este vb de o boala de piele sau...vreun atac al plosnitelor...in ultima vreme s-au cam inmultit.
Mergeti neaparat la un dermatolog sa va vada!!! Asa pe forum puteti primi simple pareri...Daca este vb de o boala de piele, tratamentul trebuie facut de toti membrii, inclusiv de cei care nu au inca simptome.Nu mai amanati consultul dermatologului!!
0
16-11-2013, ora 00:55
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Jaquelline cred ca stim amandoi cine este singura plosnitza de pe acest forum care poate emite pe trompa asemenea aberatii. Poate ca nu ar fi rau sa faci un studiu despre aparitia unei noi specii..plosnitza de.pastrama.cred ca ar fi mai interesanta teoria ta...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.