dereglari ale ciclului menstrual

18-11-2008
cmd
Nu este medic/terapeut
cmd
am 30 ani, iau de 6 luni yasmine si mi-a venit ciclul tot regulat. aseara am avut o sangerare, dar ciclul trebuie sa-mi vina abia peste 2 saptamani. ce se intampla?
6 comentarii
0
18-11-2008, ora 18:30
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ai luat corect pilulele, zilnic si cam la aceeasi ora ?Adreseaza-te unui cabinet de planning familial si fa si un consult ginecologic + test Papanocolau.
0
20-11-2008, ora 12:04
andreea_andreutza692001
Nu este medic/terapeut
andreea_andreutza692001
buna am 19 ani si as vrea un ras!de ce ami intarzie ciclu era perioade in care numi venea 2 luni si chiar si mai mult desi nu am avut contact sexual am f virgina
0
27-11-2008, ora 15:35
andreea_andreutza692001
Nu este medic/terapeut
andreea_andreutza692001
cine ami poate raspunde la intrebari va rog ms
0
22-07-2009, ora 00:31
n3buny3
Nu este medic/terapeut
n3buny3
am 19 si as vrea si eu un raspuns.e posibil ca ciclul sa intarzie din cauza stresului. trebuie sa aduag chiar daca numai sunt virgina si am viata sexuala regulata niciodata nu a existat problema "sa se termine in mine"...mi s-a mai intamplat sa intarzie si am facut testul, nimic, chiar negativ.as dori sa stiu daca poate exista perioade mai mari d 45 de zile intre ciclul menstrual lunar??? au fost luni in care nu mi-a venit.cea mai lunga perioada a fost de 46 de zile...exista femei care au avut asemenea probleme as vrea sa stiu ce au facut k sa li se regleze ciclul menstrual.va multumesc daca sunt raspunsuri-
0
22-07-2009, ora 00:47
n3buny3
Nu este medic/terapeut
n3buny3
si apropo am ciclul menstrual de 6 ani jumate si tot nu sa reglat in acest timp chiar nu pricep ce se intampla... viata sexuala o am de 3 si in tot acest timp m-am protejat o singura data acum 3 luni i-am permis iubitului sa isi dea drumu insa spre norocu meu nu a aparut bebele.pana atunci si de atunci nu am mai fost penetrata...urasc sa merg la ginecolog in primu rand pt ca odata ce am intrat pe usa si le-am spus de la ce varsta am inceput viata sexuala au inceput sa zbiere si nu vreau sa faca comentarii toata lumea m-ai bine m-ati ajuta p aceasta cale.astept sa mai trec timp sa ajung pe banii mei pentru ca parintii nu au situatie financiara stabila si buna.nu stiu cum sa trec peste asta sunt obsedata de caietu cu zilele de menstruatie atunci cand imi intarzie ajutati-ma.
0
02-08-2009, ora 12:28
Killhannah
Nu este medic/terapeut
Killhannah
am si eu o intrebare dupa dezvirginare e normal s intarzie ciclul menstrual?sau e posibila o sarcina?mi-am inceput viata sexuala acum o sapt aprox si ar fi trebuit sa imi vina ciclul menstrual normal pe 1...in prezent mi-a intarziat 2 zile cred.si inca nu am sindromul acela premenstrual.inainte aveam un ciclu aproape regulat.contactul sexual la inceput a fost neprotejat dar el nu a ejaculat inauntru.apoi am folosit prezervativ.e normala intarzierea?sau ar trb sa imi fac un test de sarcina?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  •