dereglarea menstruatiei

01-06-2007
florica85
Nu este medic/terapeut
florica85
Problema me aste ca am o menstruatie neregulata inca de la varsta de 12 ani.Cateodata ciclul menstrual vine o data la 2 luni, cateodata la interval mai lung.Am facut ECO de 3 ori(acum 2 ani, apoi cu un an in urma, apoi cu cateva luni in urma)si ovarele au aspect normal.
In urma cu doi ani medicul ginecolog mi-a dat Progesteron injectabil 3 zile, dupa inca 4 zlie mi-a venit menstruatia, dar pe mai tarziu nu am rezolvat nimic.
In urma cu un an am luat un tratament homeopat(calcarea carbonica 200)si pe parcursul intregului an am avut menstruatie regulata(la 35 zile).
Dar de 2 luni nu am menstruatie.Mentionez ca nu poate fi vorba de sarcina(desi peste cativa ani o sa-mi doresc si eu un copil) si ca acum sunt in perioada de stres(sesiune, examene, etc).Si nu am facut niciodata avort.
Am avut hepatita la varsta de 3 ani.
As vrea sa urmez un tratament naturist sau homeopat(din cauza ca dupa injectiile cu progesteron am luat 5 kg in greutate).Ce sa fac?Sa iau din nou calcarea carbonica 200?Ce imi recomandati?
1 comentarii
0
02-06-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Este preferabil un nou consult homeopatic, poate cel mai bine la medicul la care aţi fost prima dată.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.