dereglarea CM

16-05-2011
viorica_
Nu este medic/terapeut
viorica_
buna
de obicei am ciclul menstrual la 30-34 de zile, insa luna aceasta a venit la 26 de zile ceea ce nu imi amintesc sa mi se fi intamplat vreodata.am urmat un tratament cu nizoral si cervugid...se poate sa fie asta cauza sau sa fie alte probleme. multumesc
4 comentarii
0
16-05-2011, ora 20:36
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,

NU va necajiti..sunt n cauze care, POT aduce aceste dereglari.
Sigur sunteti f. tanara...veti vedea de-a lungul vietii cate vor mai fii si...chiar de la o simpla raceala sau suparare sau...
O seara buna.
0
17-05-2011, ora 08:47
viorica_
Nu este medic/terapeut
viorica_
tocmai, ca nu sunt prea tanara...am 42 de ani.
0
17-05-2011, ora 17:02
Dr. Laura Palii
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Laura Palii
Nici unul dintre preparate nu sunt pe baza de hormoni, adica nu ar provoca un ciclu precoce. Dar, exista cazuri cand in urma unui asemenea tratament ciclul devine neregulat pe o perioada foarte scurta de timp.
Doamna, daca nu aveti si alte simptome si nu este deranjant, atunci asteptati 2-3 luni. Si daca nu se regleaza, atunci mergeti la o consultatie.
Desi sunt medic: Daca mergeti la consultatii o sa umpleti sacul cu diagnosticuri care de obicei nu merita sa fie tratate.
Sa nu uitam ca la aceasta varsta poate incepe menopauza! Aceasta ar putea fi unul din zeci de motive.
Multa sanatate.
0
18-05-2011, ora 19:10
viorica_
Nu este medic/terapeut
viorica_
multumesc mult pentru raspunsuri si in mod deosebit d-nei doctor...cu siguranta asa voi face !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  •