dereglare menstruatie

22-05-2008
carolina montalva
Nu este medic/terapeut
carolina montalva
Va rog mult, chiar am nevoie de un raspuns. Am luat Duphaston timp de 5 luni, si dupa incetarea tratamentului nu am mai avut menstruatie. Deci mie din decembrie nu mi-a mai venit. Doctora mea mi-a spus ca cel mai bine este ca organismul meu sa se regeleze singur. Nu stiu ce sa fac. Sa ma duc iar la medic, sau sa astept sa vina de la sine? Ma cam ingrijorez, pt ca nu mi se pare normal sa nu iti vina o perioada asa lunga de timp. Multumesc anticipat.
6 comentarii
0
22-05-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
De ce ati luat Duphaston?
Cum erau menstruatiile inainte?
0
22-05-2008, ora 00:00
me ali
Nu este medic/terapeut
me ali
buna..am si eu o nelamurire.am luat acum 5 zile pilula de urgenta:postinor 2.azi am sangerat si nu inteleg de ce pentru ca mi-a venit menstruatia saptamana trecuta.pe prospect scrie ca daca dupa administrare in perioada de 7 zile de pauza ce urmeaza contraceptiei hormonale regulate, sangerara menstruala nu apare, trebuie exclusa posibilitatea unei sarcini.si daca mi-a venit ce inseamna? va rog sa ma lamuriti daca puteti
0
22-05-2008, ora 00:00
carolina montalva
Nu este medic/terapeut
carolina montalva
Multumesc f mult ca mi-ati raspuns. Am avut chisturi la ovare si am luat timp de 6 luni logest. dupa ce am terminat tratamentul nu am mai avut timp de 5 luni menstruatie, si de aceea am fost din nou la control si mi s-a recomandat Duphaston.
0
24-05-2008, ora 00:00
olimpia71
Nu este medic/terapeut
olimpia71
da nam inteles cati ani ai poate intri in menopauza
0
25-05-2008, ora 00:00
carolina montalva
Nu este medic/terapeut
carolina montalva
Am 18 ani.
0
30-05-2008, ora 00:00
carolina montalva
Nu este medic/terapeut
carolina montalva
dna tirneci, va rog mult, poate reusiti daca aveti timp sa imi raspundeti. multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  •