dereglare menstruala sau posibila sarcina?

30-07-2014
andrea.h
Nu este medic/terapeut
andrea.h
Buna. In data de 26 iunie am intretinut relatii sexuale, eram in timpul menstruatiei dar ne-am protejat cu prezervativ. Din pacate prezervativul s-a rupt chiar in momentul nepotrivit, am vrut sa fiu sigura ca nu raman insarcinata si ziua urmatoare in 27, spre seara am luat un Escapelle. Nu mai facusem niciodata sex in timpul menstruatiei si nu am stiut daca exista posibilitatea de a ramane insarcinata sau nu, asa ca am luat pastila de urgenta. In 28 nu mi-a mai venit menstruatia asa cum trebuia sa fie in mod normal, dupa o saptamana, cam prin 4 iulie am avut sangerari timp de 3 zile aprox., in cantitate mai mica si mai inchisa la culoare. De atunci nu mi-a mai venit menstruatia... sunt destul de speriata. Abia ieri am avut niste mici dureri care prevestesc menstruatia la mine, din pacate slujba mea nu imi permite sa ajung la un ginecolog de asta as avea nevoie de niste pareri... va multumesc anticipat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Când menstruația e considerată anormală și ar trebui să te adresezi medicului
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Ciclul de două ori pe lună
  •