dereglare hormonala?

02-01-2012
nico1725
Nu este medic/terapeut
nico1725
Am si eu o problemuta va rog sa ma ajutati cu un sfat.Trebuia sami vina cm in luna decembrie pe 6, nu mia venit am asteptat pana pe data de 14 nu mia venit nici atunci am fost la ginecolog mia facut eco vaginal si mia spus ca am dereglare hormonala insarcinata nu sunt mia dat ca tratament sa iau 2 pastile de duphaston pe zi pana imi vine, pe data de 20 a inceput sami curga ceva maroniu si pe 21 am oprit duphastonul si mia dat sa iau diane 35 nici pana azi(2 ian 2011) nu mi sa oprit cm...ce se intampla de am atatea zile?de obicei ma tinea 6-7 zile...sa fie de la duphastonul acela?Am uitat sa precizez ca am o nastere daca ar avea vreo legatura...va rog sami dati un raspuns multumesc frumos!
2 comentarii
0
03-01-2012, ora 01:58
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Venirea sângerării este de la Duphaston, dar prelungirea ei este de la Diane. Dacă, însă, le întrerupeţi chiar acum nu rezolvaţi situaţia, ci o agravaţi. Vă recomand întreruperea lor numai la terminarea foliei odată începute.
0
03-01-2012, ora 19:59
nico1725
Nu este medic/terapeut
nico1725
Va multumesc frumos pt raspuns si cat timp ttrebuie sa intrerup diane 35 dupa ce termin folia blisterul?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este o dereglare hormonală?
  •