dereglare a ciclului menstrual

15-06-2009
gabriela_pl
Nu este medic/terapeut
gabriela_pl
Am 45 de ani, si de doua luni, mai precis, aprilie, mai, am avut menstruatie de doua ori pe luna. Si in luna iunie am avut deja una.Este foarte abundenta, ceea ce nu se intampla inainte de aceasta dereglare. Alte simptome: ma doare capul, inainte de a incepe sangerarea, iar in luna aprilie am avut si dureri de sani, in ultimul timp au disparut.
Am mai avut niste dereglari de genul acesta, acum 5 ani dupa o intrerupere de sarcina, cand tot asa nu se mai oprea sangerarea, am facut si chiuretaj biopsic, am luat si tot felul de tratamente din care imi aduc aminte de ceva SINTOFOLIN, apoi am fost internata (la Bucuresti) si mi-au facut interventie laparoscopica, si au baiguit ceva de trompa dreapta, dar pana la urma mi-au dat sa iau RIGEVIDON, dupa o anumita schema, si un anumit interval de timp si m-au externat de urgenta... Am luat vreo cateva luni, dar am intrerupt din cauza ca mi-a pocnit un capilar de la mana stanga si m-am speriat foarte tare sa nu patesc ceva mai rau...Oricum la ei nu m-am mai du la control. Dupa aceea am mai facut controale, dar la alt medic, chiar si testul Papanicolau, care a iesit bine. Anul trecut am facut din nou o intrerupere de sarcina, in luna martie, in luna mai am avut o dereglare, în sensul ca mi-a venit menstruatia la 2 sapt., hemoragic, dar mi-a trecut şi nu am mai avut probleme pana acum. Intre timp nu am mai facut intreruperi. Acum nu stiu ce sa fac. Incep sa disper.
1 comentarii
0
15-06-2009, ora 23:05
laurasaed
Identitate neconfirmată
laurasaed
Mergeti si faceti o ecografie si un control ginecologic.

Laura Saed
Psihoterapeut
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.