depresie postnatala, tratament care m-au ingrasat aproape 26 kg intr-un an | Forumul Medical ROmedic

depresie postnatala, tratament care m-au ingrasat aproape 26 kg intr-un an

06-04-2009
caty_28
Nu este medic/terapeut
caty_28
dupa ce am nascut am facut depresie postnatala.
am urmat tratament cu zyprexa si orfiril timp de un an si jumatate dupa care am intrerupt trtamentul fara sa ma consult cu un medic psihiatru.
dupa un an de zile am revenit iar la stari de panica, suspiciune, etc.
urmez din nou tratament cu zyprexa de un an de zile si convulex, dar m-am ingrasat enorm din cauza tratamentului.
ma simt bine acum si vreau sa termin cu aceste pastile care m-au ingrasat aproape 26 kg intr-un an de zile.
ce ma sfatuiti sa fac?
6 comentarii
0
07-04-2009, ora 02:27
user42557
Nu este medic/terapeut
user42557
Medicul spune ca trebuiesc reduse treptat.De Zyprexa am auzit ca se prescrie schizofrenicilor si ca ti l-a dat tie pt.depresie ma sperie!Sa ai grija pe viitor ce medic consulti si sa citesti si tu singura prospectul.
0
07-04-2009, ora 09:30
Psiholog Simina Munteanu
Psihologie, Sibiu
Psiholog Simina Munteanu
Caty, cauta un psihiatru care colaboreaza cu un psihoterapeut, sau invers. Psihiatrul iti va reuce dozele pe masura ce progresele psihoterapeutice avanseaza spre o recuperare cat mai deplina. Scoaterea brusca a medicamentelor iti va lasa sistemul psihofizic fara suportul pe care acestea l-au oferit, ceea ce comporta riscuri crescute de recidiva.

Sanatate multa!
Psiholog clinician,
Simina Munteanu
0
13-04-2009, ora 22:04
caty_28
Nu este medic/terapeut
caty_28
va multumesc mult doamna dr.simina munteanu si va sunt recunascatoare ptr sfaturile care mi le-ati dat.
unde as putea gasi un psihoterapeut bun ptr ca dr. mea psihiatru nu colaboreaza cu medic psihoterapeut.
0
15-04-2009, ora 09:11
Psiholog Simina Munteanu
Psihologie, Sibiu
Psiholog Simina Munteanu
In ce oras locuiti?
0
15-04-2009, ora 19:02
caty_28
Nu este medic/terapeut
caty_28
in bucuresti, sector 6.
as vrea sa va mai intreb daca sunt recomandata pastilele de slabit concomitent cu tratamentul care il iau eu, si anume:zyprexa si convulex.
0
15-04-2009, ora 19:30
Psiholog Simina Munteanu
Psihologie, Sibiu
Psiholog Simina Munteanu
La Index Medical, gasiti Equilibrium Consulting, persoana de contact, psihoterapeut Andrei Dumitrescu. Gasiti acolo adresa si numarul de telefon care va puteti programa o prima consultatie.

Sanatate multa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: