depresie fara reactii la tratament

15-06-2007
alirox
Nu este medic/terapeut
alirox
am facut depresie dupa nasterea primului copil acum 12 ani.De atunci ma lupt cu ea in diverse moduri:tratamente cu seroxat xanax, zooloft, coaxil si multe naturiste chiar si homeopatie.O perioada de trei ani nu am mai avut deloc probleme nu stiu atunci ce m-a ajutat pentru ca am atacat pe multe fronturi.In prezent ma lupt cu depresia de doi ani si nu cedeaza la nici un tratament.acum am renuntat la medicamente si iau numai naturiste dar situatia este aceeasi.Am avut si un atac de panica acum un an si de atunci mi-e frica in continu sa nu se repete.Nu stiu ce as mai putea face, as merge la psiholog daca as avea certitudinea ca m-ar ajuta.Mai e vreo speranta pentru mine?Precizez ca am si zile bune iar noaptea dorm fara sa iau nimic doar cand sunt speriata sa nu fac atac de panica iau cate un anxiar sau xanax dar in general ma feresc de lel.Ce ma sfatuiti sa fac mai departe?am auzit de un medicament bun numit fevarin.Sa incerc cu el?Ajutati-ma cu un sfat va rog pentru ca as face orice sa ma vindec
5 comentarii
0
18-06-2007, ora 00:00
dr. Laura Constantinescu
Nu este medic/terapeut
dr. Laura Constantinescu
Din ce descrieti dvs. problema pare sa fie mai curand anxietatea decat depresia. Daca sunteti din Bucuresti va invit la o consultatie. Coordonatele mele sunt pe site-ul romedic.ro
0
05-12-2007, ora 00:00
krystynne2002
Nu este medic/terapeut
krystynne2002
eu am 26 ani si am facut de vreo 5 ori atac de panica, unele dintre ele la interval de cateva zile.traiesc cu aceeasi spaima in mine ca se vor repeta, iar simtomele pe care le simti atunci sunt cu totul ingrozitoare.problema e ca la mine tine cate 2-3 ore si nu reusesc sa imi revin.am facut si tratamen medicamentos si psihoterapie si cu homeopate..si nu ma simt prea bine.nici eu nu stiu ce sa fac...noroc cu acest site...ca ma consolez cu ideea ca nu sunt singura care are acest fel de probleme.multa sanatate tututror!
0
24-02-2008, ora 00:00
michelle1972_ro
Nu este medic/terapeut
michelle1972_ro
Ptr Krystynne.am o intrebare.dupa ce trec aceste atacuri de panica ce se intampla????????
0
24-02-2008, ora 00:00
Ralucel
Nu este medic/terapeut
Ralucel
Pt. Kristinne
Atacurile de panica se trateaza la psihiatrie. F bun este Seroxat-ul timp de 6 luni
0
24-02-2008, ora 00:00
Ralucel
Nu este medic/terapeut
Ralucel
Am o intrebare :Saunele cu infrarosu sunt cu adevarat sanatoase sau pot produce cancer de piele?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul