depresia anxioasa

31-07-2010
Popstan Rodica
Nu este medic/terapeut
Popstan Rodica
Buna.seara!Ma nunesc Popstan Rodica si am si eu o broblema, zic eu destul de grava.Cam de vre-o trei luni am facut frisoane puternice si in acelasi timp mi-a urcat si tensiunea arteriala la207/160.Am fost la mai multi medici care mi-au dat tot felul de diagnostice si mai ciudat este faptul ca toate analizele mi-au iesit bine.Aceste frisoane se repeta de mai multe ori pe zi si deasemenea imi urca si tensiunea.Mi s-a sugerat sa fac si un control psihiatric.Se poate sa fac aceste frisoane pe baza psihica?Va rog foarte mult sa-mi dati un sfat ca sa ma linistesc putin, pentru ca aceste simtome ma epuizeaza si fizic si psihic.Ce trebuie sa fac, incotro sa ma mai indrept.Cu multumiri Rodica,
1 comentarii
0
02-08-2010, ora 14:43
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Stimata doamna,

Mai luati cumva vreun alt medicament ? Sau ceaiuri ?

Aceste frisoane apar fara vreun motiv anume. Stati linistita si apar sau este vorba si de un fond de anxietate ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Combinația între depresie și tulburări cognitive minore la vârstnici accelerează îmbătrânirea creierului
  • Stimularea magnetică îmbunătățește starea de spirit în cazul bolnavilor de depresie
  • Gazul ilariant, tratament pentru depresiile severe
  • Pericolele utilizării Facebook-ului
  • Terapia cognitiv-comportamentală pentru insomnia cronică
  • Medicamentul care ar putea trata depresia în mai puțin de 24 de ore
  • Depresia
  •