depistarea unor boli de care nici doctorii nu stiu

19-04-2010
tibby49
Nu este medic/terapeut
tibby49
Ce inseamna urmatoarele? Hipodensitate capsulo-talamica stanga 13/6 mm cel mai probabil cu substrat vascular. Doua lacune sechelare pontine cu dimensiuni infracentrimetrice. Minima leucoaraioza.Sistem ventricular simetric, dimens. normale.Structuri linie mediana pozitie normala. Cisterne bazale libere.Atrofie corticala. Mica acumulare fluida si parafluida asociind ingrosarea mucoasei sinusurilor maxilare, etmoidale si frontal stang. Ateroame calcificate la nivelul arterelor carotide interne.
Concluzie: atrofie corticala, leziuni sechelare supra si infratentoriale, ateromatoza carotidiana interna, sinuzita maxilara si etmoidala bilaterala, frontala stanga.
Ce reprezinta toate aceste propozitii. Cand am intrebat mi-au spus ca e de batranete. Dar mama uita, vorbeste aiurea, nu mai e coerenta, pierde ideile, spune cu totul altceva, cateodata e agresiva, ameteste, isi pierde echilibrul, nu mai stie ce face cu lucrurile. Nu se poate sa imi raspunda asa simplu : e de batranete. Am vazut batrani la 100 de ani cu mintea limpede, care munceau in gradina. A avut fibrilatii, ameteli. (ASTA E PENTRU MAMA)
Am nevoie de detalii, consultatii, nu imi e de ajuns asa raspuns evaziv. Am ameteli, capul ma strange ca o menghina, ma apasa in moalele capului, la baza gatului, la tample, imi scartaie, cand misc capul, am probleme mari cu coloana, cu durerile articulare, am palpitatii, ischiemie, am tromboflebita profunda, am arteroscleroza, hipotiroidie, fibrom 10, 6 cm, chisturi pe ovare, cardiopatie ischiemica, steatoza la ficat, calculi la rinichi, colita de putrefactie, cu ochii nu mai vad deloc sa citesc, picioarele ma dor cand merg, am furnicaturi in maini si picioare, la genunchi sunt mai umflate, am 60 kg peste greutatea normala si nici o sansa sa dau jos kilogramele, am artrita si doar 52 de ani (probleme am de acum 20 de ani), uit repede, nu ma pot concentra, imi pierd memoria si echilibrul si NU vreau sa fac Alzheimer sau senilitate sau dementa. Am mercur in corp, 76% care imi afecteaza toate organele, dupa investigatiile facute la un aparat care detecteaza metalele grele. Cum pot scapa definitiv de acest metal greu? ( ASTA E PENTRU MINE)Va rog mult sa imi raspundeti si sa imi dati sfaturi si indrumari. Va multumesc mult pentru amabilitate.
Cu deosebita stima si recunostinta
Suciu Adriana
7 comentarii
0
19-04-2010, ora 15:15
carlos100
Nu este medic/terapeut
carlos100
Cautati un medic care sa va poata trata prin medicina cuantica si in mod deosebit care detine un electropunctor Reinhold Voll. Exista in tara, depinde de unde sunteti. Da rezultate remarcabile, acolo unde medicina clasica e depasita.
Mult noroc!
0
08-09-2010, ora 10:11
micu dan
Nu este medic/terapeut
micu dan
BUNA ZIUA
MA NUMESC MICU DAN AM 57 DE ANI SI DE 1 AN SI JUMATATE AM PROBLEME CU PICIORUL STING NU MAI AM SIGURANTA PE EL CIND CALC. PARCA AS CALCA PE GHEATA SI AS ALUNECA. NU AM DURERI DE NICIUN FEL GENUNCHII NU TROSNESC SI CHIAR AM FOST 2 SAPTAMINI PLEC CU SOTIA IN BUCEGI UNDE AM FACUT FOARTE MULTE CABANE SI TRASEE( TRASEE DE SUIRE SAU COBORIRE DE 3-4 ORE ).
NU AM AVUT NICIUN FEL DE PROBLEMA. PROBLEMA DESCRISA MAI SUS APARE CIND MERG PE TEREN DREPT.
VA ROG DIN SUFLET AJUTATIMA CU UN SFAT.
0
24-09-2010, ora 22:22
tema
Nu este medic/terapeut
tema
micu dan, ar fi bine sa mergeti la un neurolog. Daca nu doare nu inseamna ca este ceva minor.
0
24-09-2010, ora 22:53
tema
Nu este medic/terapeut
tema
tibby, nu stiu daca mai urmaresti mesajele dar, vad ca nu ai primit nici un raspuns, asa ca pot sa-ti dau un sfat pentru ceea ce stiu...din ce am recunoscut pe acolo. Am vazut ca ai o sinuzita cronica, din cauza careia ai durerile de cap, ameteli si durerile articulare (artroza ). Sinuzita este o infectie a sinusurilor, cel mai probabil cu stafilococul auriu. Pentru asta va trebui sa faci un exudat nazal -neaparat cu antibiograma - ca sa stii cu ce antibiotic sa te tratezi.
Mai mult ca sigur ca nu o sa treaca din prima pentru ca e infectie mai veche, cronica - asta inseamna ce scrie acolo " Mica acumulare fluida si parafluida asociind ingrosarea mucoasei sinusurilor maxilare, etmoidale si frontal stang. "
Vezi ca la unele cabinete se poate sa ti se propuna sa faci punctie...pot sa spun doar ca eu nu as face asa ceva, punctiile sunt proceduri periculoase si foarte dureroase si oricum nu rezolva problema. Am vazut persoane cu complicatii grave de la punctii. Asa ca daca nu trece din prima, dupa cel putin 10 zile detratament cu antibiotic si atentie - nu trebuie intrerupt tratamentul mai devreme de 10 zile. Apoi se asteapta cam 12 zile dupa tratament si se face iar antibiograma sa se vada daca a trecut sau trebuie facut alt tratament. Pana la urma trece dar trebuie sa ai rabdare si o sa te simti mult mai bine. Sanate !
0
30-09-2010, ora 08:36
micu dan
Nu este medic/terapeut
micu dan
BUNA DIMINEATA MA NUMESC MICU DAN

AM URMAT SFATUL DUMNEAVOASTRA SI AM FACUT 1 CONSULTATIE LA NEUROLOGIE. DE UNDE MI SA SPUS SA FAC 1 RMN CRANIAN SI DIAGNOSTICUL A FOST MODERATA ABIOTROFIE CEREBRALA.
IAR TRATAMENT SA FAC 10 INJECTII PE LUNA TIMP DE 6 LUNI CU CEREBROLYSIN.
CREDETI CA ACEST TRATAMENT ESTE BUN ?MAI EXISTA SI ALTFEL DE TRATAMENT ?
PROBLEMA CARE O AM ACUM PE TEREN DREPT AM SENZATIA CA PICIORUL STING FUGE ( ALUNEC
) DE SUB MINE CIND CALC. PE TEREN ACCIDENTAT MERG FARA PROBLEME. NU AM NICIUN FEL DE DURERE. POT SA ALERG FOARTE REPEDE PROBLEMA APARE DOAR CIND MERG NORMAL PE TEREN DREPT.VA ROG AJUTATIMA CU-N SFAT.
VA MULTUMESC.

.
0
03-10-2010, ora 00:13
carlos100
Nu este medic/terapeut
carlos100
Incercati prin medicina cuantica, pe aparatul Voll.
Sanatate!
0
03-10-2010, ora 23:20
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Cerebrolysin este foarte bun dar da rezultate in timp si stiu ca dor cam tare. Pe teren accidentat nu simtiti nimic in neregula deoarece piciorul doar asa mai are stabilitate - pe varf sau indoit. Pot sa afirm ca, pana acum si am destula experienta, nu am vazut reabilitari ale sistemului nervos central prin medicina alternativa.
Problema este de ce a aparut oarecum brusc problema dumneavoastra. Nu cumva este vorba de circulatie sau tensiune ? Poate sangele e cam gros si sunteti predispus la formarea cheagurilor. Ar fi bine sa va verificati tensiunea si mai ales sa faceti o analiza la sange sa vedeti timpul de coagulare. Se numeste - Timpul Quick (sau Timpul de protrombina ) si VSH -ul ca nu cumva sa aveti surprize neplacute in viitor si sa faceti o pareza !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.