depilarea corporala la barbati - avantaje si dezavantaje

22-03-2009
daniel6
Nu este medic/terapeut
daniel6
buna ziua

am cam mult par pe corp si din cate am auzit si am observat fetelor nu le prea plac barbatii cu par.pe langa asta e cam urat sa iti expui corpul cu mult par pe el

nu vreau sa fac o epilare ci depilare doar la nevoie

as vrea sa stiu niste avantaje / dezavantaje ale depilarii corporale care pot aparea atat pe termen scurt cat si pe termen lung

pe langa asta as vrea sa stiu cele mai eficiente metode ale depilarii.cunosc cateva insa nu stiu ce efecte au in timp.cateva dintre metode sunt utilizarea de ceara sau alte creme, utilizarea bigului, a epilatorului (asta nu vreau sa o incerc decat daca e ultima :D), arderea parului (chiar daca miroase urat o scurta perioada de timp este cea mai rapida)

ce ma intereseaza...sa aflu avantaje si dezavantaje pentru fiecare din metodele de mai sus dar cel mai important sunt efectele adverse care pot aparea (excludem iritatia).si inca ceva foarte important.e adevarat ca daca folosesti bigul parul iti creste mult mai repede si mai tare ? asta e valabil si la toate celelalte metode ?

multumesc
6 comentarii
0
22-03-2009, ora 18:16
axenya
Nu este medic/terapeut
axenya
Mai sincer..eu folosesc ceara si nu am nici un fel de probleme si nici nu imi creste parul foarte repede insa pentru tine ar fi cam dureros si nu stiu daca ai suporta. Mie imi plac barbatii cu par, nu imi plac cei care au par pe spate si in zonele genitale..in rest..chiar mi se pare foarte masculin!!! Asa ca mai gandeste inainte sa faci asta, nu toate fetele prefera barbatii fara par..;)
0
22-03-2009, ora 19:49
daniel6
Nu este medic/terapeut
daniel6
si in cazul in care merg singur cu 3 fete la mare ce fac ? :D poate nu toate prefera genul de barbat cu par. parul meu este foarte negru si este vizibil chiar si de la distanta de 2 m :d
0
22-03-2009, ora 20:29
axenya
Nu este medic/terapeut
axenya
:D:D:D..pai cred ca nu ar trebuie sa fii complexat de faptul ca ai un astfel de par si ca ar trebui sa fii sarmant...sa le castigi toata admiratia cu ajutorul comportamentului tau. Distreaza-le! Daca se simt bine langa tine ce mai conteaza parul tau? eu nu as tine cont de el daca ma simt bine in prezenta ta!! ;)
0
23-03-2009, ora 14:53
daniel6
Nu este medic/terapeut
daniel6
sti...nu sunt multe persoane care gandesc asa...vroiam sa te mai intreb cati ani ai daca nu te superi
0
24-03-2009, ora 09:10
axenya
Nu este medic/terapeut
axenya
Nu am de ce sa ma supar, 23 de ani am, tu ?
0
04-06-2009, ora 18:06
zoltann
Nu este medic/terapeut
zoltann
Buna ziua,

As avea o rugaminte sa imi sugereze cineva cum as putea indeparta daca se poate chiar in totalitate parul de pe gat. Eu obisnuiesc sa-l rad cu aparatul de ras... dar dupa se vede pur si simplu capul firului in piele. Nu este estetic deloc.

Va multumesc. Zile frumoase
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: