degete amortite

11-03-2009
pufu79
Nu este medic/terapeut
pufu79
Anul trecut am avut problema asta si mi s-a prescris Milgama; Am luat si nu am mai avut probleme; Acum amortesc din nou; Imi spune cineva cum se ia Milgama; nu mai tin minte; multumesc
3 comentarii
0
13-03-2009, ora 06:06
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
In cazul tau doua drajeuri pe zi sunt suficiente.Daca utilizezi Milgamma N sa le iei dupa mese.Numai bine!
0
13-03-2009, ora 09:26
pufu79
Nu este medic/terapeut
pufu79
Multumesc pt raspuns.
0
29-01-2010, ora 15:01
stefanelu
Nu este medic/terapeut
stefanelu
Buna ziua Am 66 de ani si sunt pensionar
sunt nou pe acest forum dar ma bucur ca l am gasit.In acest fel poate reusim sa depasim momentele grele din viata noastra cu sfaturi, idei, incurajari.As vrea sa va spun si eu durerea mea ca poate cineva s-a confruntat cu asa ceva si in urma unui tratament a reusit sa isi revina.Am diabet zaharat tip2 urmez tratament si de vreo doi ani am amorteli, furnicaturi acum si usturimi, intepaturi dureri la maini si picioare Aceste amorteli a urcat in timp peste genunchi la picioare si pina ca cot la mani.Am luat tiogama, neuromion, milgama fara rezultat (bineinteles prescris de medic), ieri am fost la spitalul universitar Bucuresti si am facut o electoromiografie pe care mi a pus-o in brate si mi a spus sa merg inapoi la medicul de la care am avut trimiterea mentionez ca medicul care a pus parafa fiind neurolog dar far sa dea vreo explicatie.Am luat rezultatul si la concluzii era trecut: polineuropatie demielinizata usoara membre inferioara si mai jos pe rindul urmator:mononeuropatie de nerv median bilateral prin inarcerare la nivelul tunelului carpian.Am fost inapoi la medicul de familie de la care am luat trimiterea si mi a spus ca in afara de milgama nu are ce sa imi dea dar eu deja iau acest medicament si nu am nici un rezultat. Poate cineva a avut asa ceva sa scrie pe forum cum si cu ce sa tratat.Numai bine va doresc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: